خانه / فرهنگی / توزیع ۱۷ عنوان کتاب اهل سنت در کتابخانه های کردستان

توزیع ۱۷ عنوان کتاب اهل سنت در کتابخانه های کردستان

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان از توزیع ۱۷ عنوان کتاب های ویژه اهل سنت در کتابخانه های عمومی سطح این استان خبر داد

اسماعيل احمدي با اشاره به توزيع ۱۷ عنوان کتاب ويژه اهل سنت در کتابخانه هاي عمومي استان کردستان يادآور شد: اين کتاب ها از برخي ناشران کتاب هاي اهل سنت خريداري شده و توسط نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور براي توزيع در کتابخانه ها ارسال شده است.
وي با بيان اينکه کتاب هاي مذکور داراي موضوعات متنوعي است، اظهار داشت: اين کتاب ها مربوط به انتشاراتي‌هايي از جمله شيخ‌الاسلام، احمد جام، حافظ ابرو، کردستان، احسان و رايحه عترت است.
 
وي عنوان کرد: آيين زندگي، گنج‌نامه خواجه عبدالله انصاري، خانه‌اي براساس تقوا، راهنماي حج و عمره رقعي، آداب زندگي زناشويي در پرتو قرآن و سنت، تصويري جامع از ازدواج در اسلام و حضرت علي(ع) از ديدگاه اهل سنت برخي از عناوين کتاب‌هاي مذکور است که در کتابخانه‌ها توزيع شده است.
 
احمدي بيان کرد: همچنين در اين مجموعه، کتاب‌هاي ديگري با عناوين روش نماز بانوان، هزار و يک نکته طلايي، ترتيل قرآن با تجويد آسان، چشم‌چراني و علاج آن در پرتو شريعت، آيين زندگي در پرتو کتاب و سنت، خرده مينا و طلاق خانمانسوز وجود دارد.
 
وي توجه به نيازهاي مخاطبان را از برنامه‌هاي نهاد کتابخانه‌هاي عمومي ذکر کرد و افزود: اين اقدام سبب حضور بيشتر عموم مردم در کتابخانه‌هاي عمومي و همچنين ارتقاي شاخص سرانه مطالعه در استان کردستان مي‌شود.
 
وي حمايت از ناشران بومي را از اولويت‌هاي اداره‌ کل کتابخانه‌هاي عمومي کردستان ذکر کرد و گفت: اين نهاد فرهنگي در دو سال گذشته با وجود محدوديت ها به ويژه در حوزه هاي مالي سعي کرده است از آثار نويسندگان و ناشران بومي حمايت کند.

شناسه خبر : 4521

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 17 =