توسط دکتر روحانی رئیس جمهور ایران:   جایزه ملی محیط زیست به یک انجمن کردستانی اهداء شد  

«انجمن چیا مریوان» صاحب جایزه ملی محیط زیست شد و این عنوان توسط رئیس جمهور به این انجمن اهداء شد.
 

به پاس تلاش و کوشش در راستای فعالیت های زیست محیطی به ویژه اقدامات و فرهنگ سازی خودداری از شکار و فعالیت های مؤثر برای مهار آتش سوزی جنگل های زاگرس، جایزه ملی محیط زیست به «انجمن چیا مریوان» اهداء شد.
روز 10 خرداد ماه برندگان نهمین دوره جایزه ملی محیط‌ زیست معرفی شدند و جوایز و عناوین ملی خود را از دست دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشور تحویل گرفتند.
دیروز در آستانه روز جهانی محیط زیست کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست و نهادهای مدنی با دکتر روحانی رئیس جمهور و دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار کردند و پس از جند سال وقفه مراسم اهدا جایزه ملی محیط زیست در محل این سازمان برگزار شد و نفرات و انجمن های برتر این عرصه در سطح کشور معرفی شدند.
مدیر کل محیط زیست استان کردستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: دکتر حسن روحانی در جمع کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست و نهادهای مدنی، چهار جایزه اول ملی محیط زیست را به چهار نفر اول اهدا کرد.
ناصح قادری افزود: سایر جوایز نیز در 5 گروه مختلف متخصصان و مدیران، موسسات عمومی و سازمان های دولتی، موسسات خصوصی و تعاونی ها، سازمان های مردم نهاد به برگزیدگان اعطا شد.
قادری تصریح کرد: بر اساس فضایی که برای فعالیت انجمن ها و نهادهای مدنی و مردمی توسط محیط زست کردستان فراهم شده و با توجه به معرفی نهادهای مدنی فعال کردستان در این حوزه به سازمان محیط زیست کشور در حوزه سازمان های مردم نهاد رتبه اول به انجمن سبز چیا مریوان تعلق گرفت و این جایزه ملی در عرصه محیط زیست توسط رئیس جمهور به نماینده اعزامی این انجمن کاوه کردستانی اهداء شد.
وی با بیان اینکه این جایزه ملی به دلیل فعالیت ارزنده این انجمن در راستای آموزش و فرهنگ سازی ترک شکار و آزاد سازی پرندگان و شکستن قفس ها که با تلاش این انجمن توسط مردم مورد استقبال قرار گرفت گفت: راه اندازی جنبش تفنگ کشان با هدف توقف شکار حیات وحش در منطقه، رها سازی پرندگان و حیوانات در اسارت، فعالیت های آموزشی و اجرایی برای مهار آتش سوزی جنگل های زاگرس، نهال کاری در مناطق جنگلی آسیب دیده از دیگر دلایل انتخاب این انجمن به عنوان انجمن برتر کشوری بوده است.
گفتنی است رتبه دوم به انجمن رفتگران طبیعت ایران به علت اجرای بیش از 700 برنامه پاکسازی در کشور و رتبه سوم، انجمن طرح سرزمین به علت ایجاد شبکه ملی حفاظت، امداد و نجات پستانداران دریایی خلیج فارس و دریای عمان تعلق گرفت.
جایزه ملی محیط زیست به افراد یا موسساتی اعطا می شود که فعالیت های محیط زیستی با تاثیر محسوس در محیط زیست انجام داده باشند
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *