خانه / اجتماعی / توضیحات وزیر بهداشت در خصوص مرگ مادر سردشتی

توضیحات وزیر بهداشت در خصوص مرگ مادر سردشتی

آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ وزیر بهداشت و درمان در خصوص مرگ مادار باردار سردشتی اعلام کرد که این مادر به دلیل عوارض زایمان جان خود را از دست داد

«سید حسن هاشمی» در حاشیه یازدهمین دوره اعطای نشان ایمنی و سلامت ایران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر شایعه سازی در فضای مجازی مبنی بر مرگ مادری در شهر سردشت بر اثر خارج کردن معده مادر، هنگام زایمان گفت: چنین چیزی صحت ندارد و این جمله بیشتر به طنز شبیه است البته واقعیت این بود که در سردشت یک مادر به دلیل عوارض زایمان جان خود را از دست داد.
 
هاشمی ضمن ابراز تأسف از مرگ این مادر ادامه داد: دو گروه را برای بررسی این موضوع به شهر سردشت اعزام کرده ام و تأکید داشتم که پرونده آن را به مراجع قضایی تحویل دهند.
 
دکتر هاشمی گفت: اگر کسی در مجموعه وزارت بهداشت یا سایر دستگاه ها کوتاهی یا قصوری کرده است باید به آن رسیدگی شود اما چنین چیزی شدنی نیست که به جای رحم، معده را خارج کنند و گزارشی که به من ارائه شده است نشان می دهد که تلاش های بسیار زیادی مانند چندین نوبت عمل جراحی و پیگیری های درمانی مفصل انجام شده است که مفید واقع نشده و دلیل مرگ نیز خون ریزی شدید به دلیل اختلالات انعقادی اعلام شده است.
 
وزیر بهداشت در پاسخ به خبرنگار مذکور که عنوان کرد: این خبر را یکی از خبرگزاری ها منتشر کرده است گفت: شما، این خبرگزاری ها را مقداری نصیحت کنید چرا که این خبرها کمکی به سلامت مردم نمی کند بلکه بیشتر باعث آسیب به مردم می شود.
 
ساعت دو و نیم بامداد روز پنجشنبه ۲۷ فروردین ماه سال جاری زن بارداری که درد شدید شکمی داشت به بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت مراجعه می کند که پس از مداوای اولیه و معمول وی از طریق بالگرد به بیمارستان شهید مطهری ارومیه انتقال پیدا می کند.
 
پس از انتقال به بیمارستان شهید مطهری، بار دیگر بیمار مورد عمل جراحی قرار می گیرد که پس از انجام عمل جراحی به بخش ICU منتقل و در ساعت یک و نیم بامداد روز جمعه به دلیل وخامت حالش در همان بخش فوت می کند و این خبر به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد و حاشیه های فراوانی به همراه داشت./
 
 
تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۵

شناسه خبر : 7843

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =