تکذیب اعلام آتش بس میان نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان و داعش

معاون وزیر نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که‌ آن ها به هیچ وجه حاضر نیستند با “گروه تروریستی” دولت اسلامی عراق و شام گفتگو کنند

معاون وزیر نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق ضمن تکذیب اخبار منتشر شده‌ در برخی از رسانه‌ها درخصوص گفتگوی میان این نیرو با داعش و اعلام آتش میان طرفین، تاکید کرد که‌ آن ها به هیچ وجه حاضر نیستند با “گروه تروریستی” دولت اسلامی عراق و شام گفتگو کنند.
 به گزارش خبرگزاری کردپرس، انور حاجی عثمان درباره شایعه اعلام آتش‌بس میان نیروهای پیشمرگ و گروه های مسلح تندرو، منجمله داعش در مناطق مورد مناقشه‌ عراق گفت: چیزی به نام آتش بس در میان نیست، چراکه نمی شود با داعش و تروریست ها سازش و مصالحه کرد.
حاجی عثمان تصریح کرد: شیوخ عرب منطقه‌ درگیری میان نیروهای پیشمرگ و داعش از ما خواسته‌اند که‌ به‌ آن ها خسارتی وارد نگردد و ما نیز متقابلاً درخوست کرده‌ایم که اجازه‌ ندهند از سکونتگاه هایشان به‌ نیروهای پیشمرگ حمله‌ شود که‌ ناچار به‌ پاسخ شویم.
وی در پاسخ به موضع نیروهای پیشمرگ در صورت تقاضای آتش بس از سوی داعش گفت: ما به خاک و منطقه کسی چشم نداریم و نیروهای پیشمرگ در جاهایی که به خود متعلق می دانند مستقر هستند و نمی خواهیم بیش از این پیشروی کنیم.
لازم به ذکر است پیشتر منابع خبری اقلیم کردستان عراق از توافق نیروهای امنیتی و پیشمرگ این اقلیم با دولت اسلامی عراق و شام و گروههای افراطی در استان کرکوک خبر داده بودند.
ناظم دباغ، نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در ایران پیشتر در گفتگویی با کردپرس اظهار داشت که اگر بغداد به تصرف داعش درنیاید، به سادگی مناطق تحت اشغالش را از دست نمی دهد و این مناطق را سرآغازی برای اعلام دولت اسلامی عراق و شام خواهد کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به هم مرزی این مناطق با سوریه که این گروه در خاک آن کشور هم منطقه نفوذ خاص خود را دارد، این زمینه سازی ای خواهد بود برای تجزیه عراق به گونه ای دیگر و هدف آن ها هم زنده کردن ولایت موصل می باشد که این هدف آن ها با اشغال اقلیم کردستان محقق خواهد شد.
همچنین ادهم بارزانی، عضو سابق شورای رهبری حزب دموکرات کردستان عراق در گفتگو با کردپرس ضمن اینکه علت اوضاع کنونی عراق را سیاست های خودمحورانه نوری مالکی، نخست وزیر این کشور دانسته هشدار داد که آنچه اکنون در عراق روی می دهد فقط تحرکات دولت اسلامی در عراق و شام نبوده، بلکه این حزب بعث است که درپوشش داعش بازگشته است.
 
 
کد مطلب: 65088  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۴/۱  |  ساعت: ۱۹ : ۳

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *