تکلیف بزرگترین شهرک صنعتی کردستان چه شد؟/صمت پاسخ دهد!

کلنگ زنی و دیگر هیچ؛ این نتیجه 4 سال انتظار برای راه اندازی پروژه بزرگترین شهرک صنعتی کردستان است که گذشت این بازه زمانی نشان داد تنها برای پر کردن رزومه مسئولان بود و بس…

به گزارش خبرنگار کردپرس، بهمن ماه سال 95 بود که با حضور استاندار وقت کردستان و دیگر مسئولان استان و شهرستان پروژه شهرک صنعتی قروه 3 به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی کردستان در بخش چهاردولی از توابع شهرستان قروه کلنگ زنی شد.

کلنگ زنی پروژه  ای که  با سر و صدا ی فراوان و بدون هیچ گونه کارشناسی و برنامه ریزی اساسی همراه بود، همان و بر زمین ماندن این پروژه و به اجرا نرسیدن آن هم همان.  

قرار بود این پروژه در زمینی به مساحت ۲۶۴ به عنوان دومین و بزرگترین شهرک صنعتی و پانزدهمین شهرک صنعتی در استان راه اندازی شود و مطابق اظهارات مدیرعامل وقت شرکت شهرک های صنعتی کردستان عملیات اجرایی 98 هکتار آن به محض مساعد شدن هوا صورت گیرد.  

این وعده در حالی است که هم اکنون 4 سال از کلنگ زنی این پروژه گذشته و 4 بهار آمد و رفت و اما اجرای این پروژه گویا در همان خواب زمستانی جا خوش کرده و مانده است.

مسئولان چه پاسخی دارند؟

همان زمان کلنگ زنی پروژه مدیرکل صمت کردستان از خصوصیت های ویژه در این طرح گفت و اینکه مزیت های خوبی برای ورود سرمایه گذار را دارد.

حال باید پرسید بعد از گذشت 4 سال نتیجه این خصوصیت ویژه ای که «محمد دره وزمی» اعلام کرده بود چه شد؟ آیا سرمایه گذار برای یک زمین خالی ورود پیدا می کند؟!

او از کدام بستر مناسب و زیرساخت لازم سخن گفته بود؟ یک زمینی که تنها زخم کلنگ بی تدبیری مسئولان را بر تن خود احساس کرده است آیا شرایط لازم برای سرمایه گذاران را دارد؟!

چرا مسئولان امر در این زمینه پاسخی به مردم نمی دهند؟ استاندار وقت «عبدالمحمد زاهدی» که آن زمان این پروژه را مهمترین طرح برای اشتغالزایی و توسعه منطقه می دانست حالا کجاست این توسعه بر زمین مانده را ببیند؟!

فرماندار وقت «پرویز کولانی» که مدام این طرح را برجسته می کرد و آن را یکی از افتخارات دوران مدیریت خود به حساب می آورد و بدون هیچ گونه ایده کارشناسی شده برای آن برنامه ریزی می کرد هم اکنون کجاست دست پخت خود را ببیند؟!

تا دیر نشده عذرخواهی کنید

مدیرکل صمت و مدیرعامل وقت شرکت شهرک های کردستان و فرماندار وقت قروه و نماینده مجلس و دیگر متولیان امر در حالی اقدام به کلنگ زنی پروژه شهرک قروه 3 کردند که هنوز شهرک های دیگر در این شهرستان از زیرساخت های مقدماتی خود همانند راه دسترسی محروم اند و واحد های تولیدی این شهرک ها هم در حال تعطیلی… آن وقت با کدام تدبیر چنین پروژه ای را رقم زدند؟! پروژه ای که خود در آن مانده اند…

مدیرکل صنعت و معدن کردستان که همیشه مدعی رونق تولید در منطقه است و هربار از وضعیت واحدهای تولیدی ابراز رضایتمندی می کند! وقتی هنوز نتوانسته وعده ای که 4 سال پیش داده شده را عملی نماید چطور می تواند با جریان سازی رسانه ای از پرونده مدیریت خود رونمایی کند؟!

در همان سال 95 خبرنگار کردپرس نسبت به این پروژه واکنش نشان داد و بارها با انتقادات مداوم خود اعلام کرد که وقتی هنوز زیرساخت شهرک های تأسیس شده از قبل مهیا نیست چطور می شود پروژه دیگری را راه اندازی کرد؟ بهتر نیست ابتدا شرایط شهرک های فعل بهبود یابد بعد به فکر طرح جدید بود؟!

گرچه گوش شنوایی برای این انتقادات نبود و نیست اما باید گفت گذشت این 4 سال مشخص کرد که تمامی این برنامه ها تنها برای پر کردن لیست رزومه مسئولان بود و هرگز هم به فاز عملیاتی نخواهد رسید.

بنابراین بهتر نیست مسئولان امر به ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان برای این بی تدبیری و وعده واهی که به مردم شهرستان قروه داده اند رسماً عذرخواهی کنند؟!

* گزارش: زیبا امیدی فر 

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *