خانه / سیاسی / تکلیف دو نماینده دیگر کردستان مشخص شد؛ منصوری مرادی و سید احسن علوی راهی مجلس شورای اسلامی شدند

تکلیف دو نماینده دیگر کردستان مشخص شد؛ منصوری مرادی و سید احسن علوی راهی مجلس شورای اسلامی شدند

سنندج – بر اساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور، منصور مرادی از حوزه مریوان و سروآباد و سید احسن علوی از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران راهی مجلس شورای اسلامی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد انتخابات وزارت کشور نتایج دو حوزه انتخابیه استان کردستان را اعلام کرد و بر ای اساس سید احسن علوی از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران و منصور مرادی از حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد راهی مجلس شورای اسلامی شدند.
بر اساس اطلاعیه های منتشر شده از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور سید احسن علوی با کسب ۴۳ هزار و ۴۹۹ رای از مجموع بیش از ۸۴ هزار رای از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران راهی مجلس شورای اسلامی شد.
همچنین در شهرستان مریوان نیز منصور مرادی با کسب ۲۸ هزار و ۱۳۸ رای با مجموع بیش از ۵۱ هزار رای برای اولین بار به عنوان نماینده این دو شهرستان راهی مجلس شورای اسلامی شد.
بر این اساس و با مشخص شدن نتایج نهایی آراء اعلام شده در استان کردستان، سالار مرادی و امید کریمیان دو نماینده فعلی مردم شهرستان های سنندج و مریوان در مجلس شورای اسلامی از راهیابی مجدد به بهارستان بازماندند.
سید احسن علوی و منصور مرادی دو نماینده مستلق نزدیک به جریان اصولگرای استان کردستان بودند که با رای مردم در مرحله دوم راهی مجلس شورای اسلامی شدند و سالار مرادی به همراه امید کریمیان دو کاندیدی مورد حمایت شورای اصلاح طلبان کردستان و لیست امید از راهیابی به بهارستان ناکام بودند.
نتایج مراحل اول و دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کردستان نشان می دهد که از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران سید احسن علوی و سید مهدی فرشادان، از حوزه مریوان و سروآباد منصور مرادی، از حوزه انتخابیه قروه و دهگلان علی محمد مرادی، از حوزه انتخابیه بیجار حمدالله کریمی و از حوزه انتخابیه سقز و بانه محسن بیگلری راهی مجلس شورای اسلامی شدند.

شناسهٔ خبر: ۳۶۱۲۲۲۷ – شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۰۹:۳۴
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13387

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهار =