ثبت 530 هزار مشترک برق در کردستان  

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به وجود 530 هزار مشترک برق در استان، تامین برق پایدار و مطمئن، کاهش مراجعات حضوری و مکانیزه‌کردن فعالیت‌ها را از اولویت کاری این شرکت عنوان کرد.
 

 
نجفیان اظهار داشت: قیمت برق در ساعت‌های اوج مصرف یعنی از ساعت 18 تا 22 گرانتر محاسبه می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه نرخ تعرفه‌ها در سه زمان کم‌باری، میان‌باری و پرباری محاسبه می‌شوند، قیمت برق مصرفی در بازه پرباری بیشتر است.
وی در خصوص افزایش یا کاهش قیمت انشعاب برق تا پایان امسال گفت: قیمت‌ها از سوی وزارت نیرو و شرکت توانیر ابلاغ می‌شود و  شرکت‌های توزیع در استان‌ها اختیاری در این زمینه ندارد.
وی همچنین افزود: فعلا تعرفه‌ای در زمینه کاهش قیمت انشعاب برق وجود ندارد چرا که علیرغم افزایش نرخ انشعاب قیمت واقعی آن پرداخت نمی‌شود.
نجفیان با بیان اینکه 530 هزار مشترک برق در استان وجود دارد خاطرنشان کرد: نزدیک به 86 درصد این مشترکان در بخش خانگی هستند.
وی افزود: در سطح استان 45 درصد مصرف مربوط به بخش خانگی، 32 درصد در بخش کشاورزی و 9 درصد در بخش صنعتی است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان ضمن اشاره به رشد 5.6 درصدی مصرف برق در استان، تصریح کرد: این رشد با توجه به افزایش تعداد مشترکین طبیعی است ولی قسمتی از آن ناشی از مصرف بی‌رویه از سوی مشترکین و نیز استفاده‌های غیر مجاز از شبکه است.
نجفیان تصریح کرد: با شروع فصل یخبندان برای جلوگیری از اتصال سیم‌های تیر برق، در سنندج 2 امور و در هر شهرستان یک مدیریت برای نظارت بیشتر فعال هستند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان از مشترکین خواست تا در مصرف برق صرفه‌جویی کنند تا مشکلاتی در زمینه قطعی ایجاد نشود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *