خانه / علمی / جراحی بینی، دختر ۲۴ ساله کُردستانی را به کام مرگ فرستاد

جراحی بینی، دختر ۲۴ ساله کُردستانی را به کام مرگ فرستاد

آژانس خبری-تحلیلی کُرد نور؛ دختر ۲۴ ساله کردستانی به نام” دلنیا رحیمی” در جراحی ساده بینی به علت کم کاری پزشک مربوطه در انجام عمل به علت مسدود نکردن رگ داخل بینی بعد از عمل و بازگشت خون وی به مغز، در بیمارستان توحید سنندج جان خود را از دست داد

به گزارش کُرد نور به نقل از آفتاب دل، سريال تكراري خطاي پزشكي در استان كردستان سالهاست كه رسانه‌هاي جمعي و گوش و چشم شهروندان را مي‌آزارد اما همچنان اين سريال تراژيك به اجبار بر پرده زندگي مردمان اين شهر در اوج بي خيالي مسئولان مسئوليت گريز اكران مي‌شود.
هنوز داغ مرگ ” شيوا زارعي ” دختري كه چند ماه پيش زير تيغ جراحي انحراف و زيبايي بيني در كلينيك نور سنندج فوت شده بود نگذشته است که بار دیگر خطای پزشکی تکرار شد و این بار هم دختری ۲۴ ساله از کردستان زیر تیغ جراحی بینی فوت کرد .
متأسفانه دختر ۲۴ ساله کردستانی به نام” دلنیا رحیمی” دانشجوی ترم آخر کارشناسی دانشگاه کردستان در جراحی ساده بینی به علت کم کاری و کوتاه کاری پزشک مربوطه در انجام عمل به علت مسدود نکردن رگ داخل بینی بعد از عمل و بازگشت خون وی به مغز، در بیمارستان توحید سنندج جان خود را از دست داد .
درباره علت اين فوت فرضيه‌هايي مطرح است كه يكي از آنها مربوط به نوع آزمايشات پيش از انجام عمل زيبايي است. اينكه آيا پزشك جراح، مشكلات و بيماري‌هاي يك بيمار را بطور شفاهي و بدون مدرك پزشكي قبول مي‌كند و اصلا روند كار به چه صورت است.
“جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی‌های غیر‌اورژانسی است. برای همین باید در مراکزی انجام شود که حداقل استانداردها در آن بخصوص استانداردهای بیهوشی رعایت شده باشد و به دست افرادی انجام شود که از نظر علمی احساس مسئولیت کنند و برای بیمار اهمیت قائل شوند.»
می‌گویند ایران رتبه اول دنیا را در جراحی زیبایی بینی دارد. می‌گویند بیماران باید از عوارض و خطرات احتمالی جراحی آگاه شوند و بعد بینی‌شان را به جراح بسپارند. می‌گویند بسیاری از داوطلبان جراحی زیبایی بینی مشکلات روانی ‌دارند که اگر به درمان آن پرداخته شود، دیگر سراغ عمل جراحی نمی‌روند.
می‌گویند هر روز ۲ نفر در دنیا زیر عمل جراحی زیبایی بینی می‌میرند. همه اینها را می‌گویند و باز می‌گویند ایران رتبه اول دنیا را در جراحی زیبایی بینی دارد.

شناسه خبر : 20467

این خبر رو هم ببینید

کرونای انگلیسی به کردستان رسید

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از سه بیمار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − پنج =