خانه / اجتماعی / جرج جرداق ملقب به عاشق امام علی (ع) درگذشت

جرج جرداق ملقب به عاشق امام علی (ع) درگذشت

جورج جرداق مورخ مسیحی و شخصیتی سرشناس بود که چهار دهه از عمر خود را برای مطالعه و تحقیق درباره به تعبیر خودش  یکی از برجسته ترین شخصیت های جهانی یعنی حضرت علی (رض) صرف کرد

زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳ – ۲۳:۱۳
جورج جرداق اندیشمند و مورخ مسیحی و شخصیت سرشناسی که وی را “عاشق امام علی (ع)” لقب داده‌اند، ۴۰ سال از عمرش را به مطلالعه درباره شخصیت حضرت علی (ع) پرداخت.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، نویسنده و اندیشمند مسیحی معاصر، که او را “عاشق امام علی (ع)” لقب داده‌اند، در ۸۳ سالگی درگذشت.
جورج جرداق اندیشمند و مورخ مسیحی و شخصیتی سرشناس بود که چهار دهه از عمر خود را برای مطالعه و تحقیق درباره به تعبیر خودش  یکی از برجسته ترین شخصیت های جهانی یعنی امام الموحدین حضرت علی (ع) صرف کرد. حاصل تحقیقات وی چندین جلد کتاب ارزشمند در مورد شخصیت امام علی (ع) است.
وی صاحب کتبی از جمله دایرة المعارف “علی؛ ندای عدالت انسانی”، “علی و حقوق بشر”، “علی و انقلاب فرانسه”، “علی و سقراط”، “علی و ناسیونالیسم عربی” و عناوین دیگری در این زمینه است.
جرج سمعان جرداق، نویسنده، اندیشمند و ادیب مسیحی لبنان در سال ۱۹۳۱م در منطقه مرجعیون در جنوب لبنان دیده به جهان گشود.
 

شناسه خبر : 8287

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 5 =