جروزالم پست گزارش داد: اعلام آماده باش عربستان برای حمله به ایران

عربستان در پیام های مخفیانه ای به اروپا اعلام کرده است، که حاضر به مشارکت در اقدام های نظامی علیه ایران هستند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (Jpost) در خبری به یک گزارش پخش شده از کانال دو اسرائیل اشاره کرد و نوشت: کانال 2 تلویزیون اسرائیل روز سه‌شنبه در گزارشی مدعی شد که مقامات عربستان در گفت‌وگو با همتایان اروپایی اعلام کرده‌اند که آماده‌اند تا در اقدام نظامی اسرائیل علیه تأسیسات هسته‌ای ایران، همکاری داشته باشند.
 
این روزنامه نوشت: سعودی‌ها در دیدارهای خصوصی با منابع اروپایی عنوان کرده‌اند که آماده‌اند از جمله از طریق اجازه پرواز جنگنده‌های اسرائیلی بر فراز عربستان، با اسرائیل در حمله نظامی همکاری کنند.
 
 
این شبکه همچنین مدعی شده است که عربستان این اقدام را به شرط تعهد تل‌آویو برای پیشبرد مذاکرات سازش تشکیلات خودگردان و اسرائیل، انجام می‌دهند.
 
پیش از این هم روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شده بود که چند کشور عربی از جمله عربستان سعودی، قطر، امارات و مصر از توافق هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 نگران هستند. بسیاری از کشور های عربی ترجیح می دهند که توافق هسته ای با ایران متوقف بشود و این را بسیار بیشتر از یک توافق بد می خواهند.
 
 
با این حال، جان کری وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه گفت اعراب و اسرائیل به طور کامل در جریان روند مذاکرات هسته‌ای با ایران قرار دارند. وی قرار است روز جمعه در آستانه دور تازه گفت‌وگوهای هسته‌ای، با وزیران خارجه شورای همکاری‌های خلیج فارس دیدار داشته باشد.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *