خانه / اجتماعی / جزئیات توزیع سبد کالا در کردستان  

جزئیات توزیع سبد کالا در کردستان  

پس از اعلام کلیات توزیع سبد کالای ویژه اقشار مختلف مردم از سوی دولت، معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان به تشریح جزئیات آن در این استان پرداخت.
 

         
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: در راستای توزیع سبد کالایی که توسط دولت در ایام پایان سال توزیع می‌شود سازمان با هماهنگی اتحادیه‌های کارگران “امکان” اتحادیه کارمندان دولت “اسکات” و فروشگاه‌های بزرگ مانند اتکا و رفاه نسبت به این کار اقدام می‌کند.
بختیار خلیقی افزود: در این راستا از ظرفیت دستگاه‌هایی چون بهزیستی، کمیته امداد نیز برای تعیین مکان به منظور توزیع این کالاها استفاده می‌شود تا از توان انبارهای موجود در آنها برای توزیع کالاهای اساسی بر اساس کارت الکترونیکی یا بن اقدام شود.
وی با بیان اینکه توزیع کالا در دو نوبت برای جامعه هدف صورت می‌گیرد اظهار کرد: کارمندان، کارگران، بازنشستگان، خبرنگاران، فرهنگیان، افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی در ایام پایانی سال و منوط به تأمین اعتبارات لازم از سوی معاونت برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور شامل این سبد می‌شوند.
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: قابلیت دسترسی، تنوع مراکز عرضه، سرعت و سلامت شبکه توزیع، امکان هدف‌گیری کالا و نظارت بر شبکه توزیع از جمله اقداماتی است که باید مورد نظر ما قرار داشته باشد.
خلیقی به برخی از شبکه‌های توزیع اشاره کرد و گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، اتکا و شهروند، اتحادیه تعاونی‌های مصرف کارگران، کارمندان، فرهنگیان و نیروهای مسلح، شبکه‌های توزیع تحت اختیار کمیته امداد و بهزیستی کشور، مراکز عرضه مستقیم کالا و واحدهای صنفی منتخب و میادین میوه و تره‌بار در این زنجیره قرار دارند.
وی خاطرنشان کرد: به منظور ساماندهی توزیع کالای سبد مذکور، از توان تشکل‌ها، تعاونی‌های مصرف و شرکت‌های پخش و مراکز عمده با توجه به پراکندگی جغرافیایی و رویکرد تسهیل در دسترسی کالا به نقاط دوردست در شهرستان و استان اقدام می‌شود.
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در پایان ابراز امیدواری کرد با ارائه این سبد کالایی به اقشار هدف زمینه بهره‌مندی شهروندان از خدمات ارزنده دولت یازدهم فراهم شود.
 

شناسه خبر : 9915

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + بیست =