جشنواره مولودی خوانی رضوی در سنندج برگزار می شود

سومین جشنواره مولودی خوانی رضوی (هه تاو) از سری برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مرداد امسال در سنندج برگزار می شود.

دبیر جشنواره مولودی خوانی رضوی هه تاو در گفت و گو با خبرنگار آوای امین، اظهار کرد: این جشنواره از دو بخش مولودی خوانی و منقبت خوانی تشکیل شده است که بخش مولودی خوانی مشتمل بر گروه های حداکثر هفت نفردف نوازی است که با مولودنامه های معتبر و اشعار در وصف نبی اکرم(ص)و امام رضا(ع) به رقابت در حداکثر زمان۱۵دقیقه خواهند پرداخت.
زهرا زندی اظهار کرد: منقبت خوانی شامل ثناگویان نبوی و رضوی است که با استفاده از دستگاه های آواز ایرانی و موسیقی عرفانی به صورت انفرادی حداکثر در مدت زمان هفت دقیقه به اجرا خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه در بخش منقبت خوانی، مرشد خوانان زورخانه نیز حضور می یابند گفت: این جشنواره همچنین دارای سه بخش جنبی شامل آیین بزرگداشت زنده یاد سید محمد شمس قریشی، بخش گروه های مولودی خوان اقلیم کردستان عراق و آیین تجلیل از هشت هنرمند مروج و مبلغ سیره نبوی و فرهنگ رضوی است.
دبیر جشنواره مولودی خوانی رضوی هه تاو ادامه داد: در این دوره از جشنواره گروه های مولودی خوانی و منقبت خوان ها علاوه بر اجرای اصلی داوری،در هشت مکان فرهنگی-دینی در سنندج به اجرای برنامه می پردازند.
وی افزود: خانه کُرد سنندج، مسجد قبا، مسجد امام رضا(ع)سپاه بیت المقدس، مهدیه سنندج،مسجد جامع ناحیه منفصل شهری نایسر، مسجد لشکر۲۸پیاده کردستان، مسجد حریری و مسجد جامع روستای دوشان مکان های اجرای برنامه گروههای مولودی خوان و منقبت خوان جشنواره است.
زندی ضمن دعوت از تمامی هنرمندان مولودی خوان و مداح و منقبت خوان جهت حضور در این جشنواره، مهلت ارسال اثار را تا ۲۰ تیرماه جاری عنوان کرد و گفت: علاقمندان به حضور در این جشنواره می توانند آثار خود را به ادرس سنندج میدان بسیج خیابان توحید، پایین تر از دادگستری مجتمع فرهنگی هنری فجر دبیرخانه جشنواره رضوی ارسال کنند.
سومین جشنواره مولودی خوانی رضوی هه تاو۶ تا هشتم مرداد جاری همزمان با گرامیداشت دهه کرامت و سالروز میلاد گهر بار امام رضا(ع) برگزار می شود.
انتهای پیام/

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *