جشنواره مولودی خوانی رضوی هه تاو در سنندج به پایان رسید

سومین جشنواره سراسری مولودی خوانی رضوی (هه تاو) از سری برنامه های موضوعی پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) روز یکشنبه در مجتمع فرهنگی، هنری فجر سنندج با معرفی نفرات برتر برگزار شد

به گزارش کُردتودی،  بر اساس رای هیات داوران در بخش منقبت خوانی، جایزه اول شامل مبلغ 15 میلیون ریال، لوح تقدیر و تندیس جشنواره به امیر ملکی از سنندج تعلق گرفت، جایزه دوم شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ 10 میلیون ریال به مهران خالدی از سنندج و جایزه سوم به مبلغ هفت میلیون ریال، لوح تقدیر و تندیس جشنواره به علیرضا فشیری از سنندج تقدیم شد.
 
 
همچنین هیات داوران آقایان مختار زندسلیمی و فرشید محمدی از سنندج، محمدعلی عالمی از قم، بهنام حجازی از سقز و حسین صادقی از اصفهان را شایسته تقدیر دانست و به هر کدام بدون رتبه بندی، مبلغ سه میلیون ریال اهدا کرد.
 
 
در بخش گروه مولودی خوانی، جایزه اول هیات داوران شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و 30 میلیون ریال به گروه اخوان از سنندج، جایزه دوم شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و 20 میلیون ریال به گروه نوای رحمت از سنندج و جایزه سوم نیز شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و 10 میلیون ریال، به گروه هورامان از پاوه تعلق گرفت.
 
 
هیات داوران چهار گروه مولودی خوانی نور از دهگلان، شور عاشقان از بوکان (آذربایجان غربی)، رستاخیز از اصفهان و پیران طریقت از سنندج را بدون اولویت بندی شایسته تقدیر دانست و به هر کدام، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و پنج میلیون ریال، اهدا کرد.
 
 
همچنین از فریبرز نوروزی مرشد نام آشنای زورخانه ای کردستان به عنوان شرکت کننده ویژه و از پیروز ارجمند، حمید حاصلی و مهدی احمدی، داوران جشنواره هم تقدیر شد.
 
 
دبیر اجرایی این جشنواره در آیین اختتامیه به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و افزود: کشف، حمایت و هدایت مولودی خوانان جوان و هدفمند کردن اجرا برای جوانان مستعد، آشنایی با برخی از پیشکسوتان منختب منقبت خوانی و مولودی خوانی سیره نبوی و رضوی و ایجاد مامنی برای تبادل افکار و اندیشه ها و انتقال تجربیات از نسلی به نسل دیگر، از جمله اهداف این جشنواره است.
 
 
زهرا زندی ادامه داد: آشنایی با روش های مختلف اجرای مولودی خوانی، زمینه سازی برای تشکیل انجمن دف نوازی برای دفاع از حقوق هنرومندان این عرصه و ایجاد اشتهار بیشتر در یک عرصه سالم هنری، برخی از اهداف برگزاری جشنواره مولودی خوانی رضوی است.
 
 
وی تلاش در جهت ایجاد پایگاه صنفی گروه های منقبت خوان ومولودی خوان، آسیب شناسی، اجرا و استفاده از تجربیات اصحاب هنر، ضابطه مند کردن اجرای هنرمندان این عرصه و ارتقا سطح کیفی آنها و تجلیل از هنروران و ناموران عرصه سیره نبودی و مولودی خوانان، را از دیگر اهداف این جشنواره عنوان کرد.
 
 
یکی از اساتید دانشگاه کردستان نیز با بیان اینکه عقاید اهل سنت به خاندان پیامبر منحصر به زمان و مکان خاصی نیست اظهار کرد: عشق و علاقه اهل سنت به پیامبر و اهل بیت ایشان، به بدایت اسلام برمی گردد.
 
 
عبدالسلام کریمی اضافه کرد: عشق به پیامبر و آل ایشان در خون و روح کردستانی ها موج می زند و این مهم در طول تاریخ ثابت شده است.
 
 
به گفته وی، عشق به اهل بیت پیامبر، مطالبه خداوند است و ایمان یک شخص با عشق و ارادت به حضرت رسول(ص) و خاندان ایشان کامل می شود.
 
 
در ادامه مراسم چند گروه مولودی خوانی و یک منقبت خوان به اجرای برنامه های آیینی در مدح پیامبر و اهل بیت ایشان پرداختند.
 
 
در پایان این آیین از گروه های منتخب مولودی خوان و منقبت خوان با اهدای لوح، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر شد.
 
انتهای پیام/

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *