خانه / سیاسی / جلال طالبانی ملت عراق را بە اتحاد فراخواند

جلال طالبانی ملت عراق را بە اتحاد فراخواند

جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق در پیامی بە مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر ابراز امیدواری کرد کە شهروندان عراقی بحران کنونی کشورشان را با اتحاد و همکاری و در سایە دموکراسی پشت سربگذارند

در پیام جلال طالبانی بە مناسبت عید سعید فطر آمدە است: «امیدواریم که شهروندان عراق این وضعیت بحرانی و نا آرام را در نهایت ایمان پشت سر بگذارند و حافظ اتحاد ملت عراق و تجربه دموکراسی باشند و در راه بنیاد نهادن عراقی آزاد، متحد و آرام در سایه دموکراسی تلاش کنند.»
رئیس جمهور سابق عراق همچنین از همە جریانات سیاسی کشور برای تشکیل دولت جدید اعلام حمایت کردە و از آنها درخواست کردە است کە در روند تشکیل دولت و حل بحران کنونی، منافع شهروندان را بر منافع حزبی و طایفی ترجیح دهند و همه اختلافات را کنار بگذارند و برای حفظ دستاوردهای دموکراتیک در عراق با یکدیگر متحد و هم ‌صدا در برابر حملات تروریست ها بایستند.
 
متن پیام به شرح ذیل است:
به نام خداوند بزرگ و مهربان
جای بسی خوشحالی است که فرارسیدن عید فطر را به شهروندان عزیز و تمامی طیف‌ها و اقشار ساکن در عراق تبریک می گویم. از خداوند بزرگ و مهربان طلب قبول طاعات و عبادات همگی را دارم. امیدواریم که شهروندان عراق این وضعیت بحرانی و ناآرام را در نهایت ایمان پشت سر بگذارند و حافظ اتحاد ملت عراق و تجربه دموکراسی باشند و در راه تلاش برای بنیاد نهادن عراقی آزاد، متحد و آرام در سایه دموکراسی کوشا باشند.
این مناسبت را به عنوان فرصتی مغتنم برای تبریک به شهروندان اقلیم کردستان عراق می‌دانم و امیدوارم که زندگی‌شان همواره مملو از امنیت، پیشرفت، افتخار همراه با اتحاد، برادری و مبارزە مشترک باشد. کُردها برای دستیابی به سیستمی دموکراتیک و پارلمانی در چارچوب قانون اساسی عراق که شهروندان کُرد بە آن رای دادند، تلاش های فراوانی کردە و برای رسیدن به دموکراسی و آزادی قربانیان زیادی دادند.
به همین مناسبت تبریک گرم خود را به برادران و دوستانم از همه جریان‌های سیاسی کشور و مسئولین دلسوز عراق اعلام می‌ دارم و حامی آنها در تشکیل دولتی موفق با تکیه به قانون اساسی عراق هستم. دستان آنها را می‌فشارم و برای آنها دعای خیر می‌کنم و در تشکیل دولت جدید حامی آنها می باشم. امیدوارم با استفاده از تجارب گذشتە در اوضاع بحرانی و ناآرام کنونی عراق، منافع شهروندان را بر منافع حزبی و طایفی ترجیح دهند و همه اختلافات را پشت سربگذارند و برای حفظ دستاوردهای دموکراتیک در عراق با یکدیگر متحد و هم ‌صدا در برابر حملات تروریست ها بایستند.
از خداوند بزرگ و مهربان می‌خواهم که حافظ شما برای خدمتگذاری بیشتر به شهروندان عراق باشد که با صبر و خویشتنداری برای این کشور قربانی های فراوانی دادەاند.
برادر دلسوزتان
مام جلال
 
 
کد مطلب: ۶۷۲۳۰  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۸  |  ساعت: ۱۶ : ۹ – کرد پرس

شناسه خبر : 18547

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 5 =