خانه / سیاسی /  جماعت اسلامی کردستان: کُردها در بغداد میهمانانی بیش نیستند

 جماعت اسلامی کردستان: کُردها در بغداد میهمانانی بیش نیستند

سرویس عراق و اقلیم کردستان – شورای سیاسی جماعت اسلامی کردستان (کومل) یورش اخیر تظاهرکنندگان به مجلس نمایندگان را محکوم و تأکید کرد که‌ این حادثه‌ ثابت کرد که‌ کُردها در بغداد میهمانانی بیش نیستند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری «السومریه نیوز»، شورای سیاسی جماعت اسلامی کردستان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حادثه اخیر یورش تظاهرکنندگان به مجلس نمایندگان عراق، اعلام کرد که حوادث اخیر مجلس ثابت می‌کند که کُردها در بغداد میهمانانی بیش نیستند و ماندن وزرای کُرد در پایتخت عراق اشتباه است.
در این بیانیه آمده است، شورای سیاسی جماعت اسلامی کردستان حادثه یورش تظاهرکنندگان به مجلس عراق و حمله به نمایندگان کُرد و نایب دوم مجلس را به‌شدت محکوم می‌کند، چراکه این حادثه ثابت می‌کند که کُردها میهمانانی در بغداد بیش نیستند و طرف‌های مسلط بر عراق هرگاه که اراده کنند می‌توانند به هرگونه اقدامی علیه آن‌ها دست بزنند.
این بیانیه حاکی است که کُردها دارای راهبرد مشخصی در بغداد نیستند و هر یک از طرف‌ها در عراق بر اساس منافع خاص خود عمل می‌کنند، لذا بقای وزرای کُرد در بغداد اشتباه است و تأثیر منفی بر اوضاع کُردها خواهد گذاشت.
در این بیانیه ضمن تأکید بر ضرورت محافظت از نمایندگان کُرد در بغداد، برگزاری نشستی فوری و جدی از سوی احزاب کردستانی برای اتخاذ موضع مشترکی در خصوص نحوه تعامل با بغداد و موضوع باقی ماندن وزرای کُرد در پایتخت عراق خواسته‌شده است.

کد مطلب: ۱۰۵۴۱۵  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۲/۱۴  |  ساعت: ۸ : ۵۶ لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13325

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =