خانه / اجتماعی / جمع‌آوری ۶۰۰ میلیون تومان زکات در بانه از ابتدای امسال  

جمع‌آوری ۶۰۰ میلیون تومان زکات در بانه از ابتدای امسال  

سرپرست کمیته امداد شهرستان بانه گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیون تومان زکات به صورت مال‌التجاره و فطریه و غله در سطح شهرستان بانه جمع‌آوری شده است.
 

جلال خلیلی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال بیش از ۶۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شده است، اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش مناسبی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه اولویت‌های این نهاد برای پخش زکات به ترتیب معیشتی و بعد پروژه‌های مختلف عمرانی است گفت: امسال ساخت مسکن برای افراد تحت تکفل و کمک به بیماران نیازمند و همچنین ساخت و تجهیز مساجد و نوسازی مرقد سورین از جمله خدماتی بوده که محل تامین اعتبار آنها، زکات جمع‌آوری شده از سطح شهر بوده است.
۱۲ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد بانه
خلیلی از تحت پوش  قرار گرفتن۱۲ هزار نفر بانه‌ای در قالب ۵ هزار و ۲۰۰ خانوار خبر داد و  تصریح کرد: کمک‌های کمیته شامل حال افراد مختلف می‌شود، عده‌ای به صورت ماهانه حقوق دریافت می‌کنند و عده‌ای به منظور توانمندسازی با دریافت تسهیلات مناسب توسط این نهاد به کار و ایجاد درآمد مشغول می‌شوند.
توزیع ۵۰ میلیون تومان وجه معیشتی
سرپرست کمیته امداد با بیان اینکه امروز ۵۰ میلیون تومان وجه معیشتی با حضور اعضای ستاد زکات شهرستان و مسئولان استانی بین افراد واجد شرایط تحت تکفل توزیع می‌شود گفت: این کمک‌ها شامل کمک جهیزیه به نوعروسان و خرید مسکن و کمک به بیماران نیازمند خواهد بود.

شناسه خبر : 9745

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =