خانه / دینی / جمعی از علما و مسئولان کردستانی اعلام کردند؛ خدمات ماموستا مجتهدی به انقلاب اسلامی ستودنی است/ماموستا مجتهدی الگوی عملی تقریب بین مذاهب اسلامی

جمعی از علما و مسئولان کردستانی اعلام کردند؛ خدمات ماموستا مجتهدی به انقلاب اسلامی ستودنی است/ماموستا مجتهدی الگوی عملی تقریب بین مذاهب اسلامی

مراسم تشیع پیکر مطهر ماموستا حسام الدین مجتهدی سرشار ارادت ویژه مردم مسلمان کردستان به جامعه روحانیت و تقدیر از خدمات ده ها ساله ماموستا مجتهدی عالم برجسته اهل سنت کشور بود

خدمات ماموستا مجتهدی به انقلاب اسلامی ستودنی است/ماموستا مجتهدی الگوی عملی تقریب بین مذاهب اسلامی
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، “ماموستا امین راستی”امام جمعه موقت سنندج در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار تقریب درگذشت ماموستا مجتهدی را به همه مردم ایران تسلیت گفت و افزود: ماموستا مجتهدی عالمی انقلابی و دلسوز نظام مقدس اسلامی بودند و خدمات شایان توجهی را برای اعتلای وحدت بین مذاهب اسلامی ارائه کردند.
 
وی افزود: ماموستا مجتهدی عالم فرزانه و مجاهدی انقلابی بودند که عمر شریف خویش را وقف ترویج مبانی اسلامی در منطقه و تقویت همبستگی و اتحاد بین مسلمانان کردند.
امام جمعه موقت سنندج ضایعه درگذشت ماموستا حسام‌ الدین مجتهدی مفتی فقه شافعی ، امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری را به مردم متدین کردستان و جامعه روحانیت این استان تسلیت گفت.
 
ماموستا راستی افزود: خدمات ماموستا مجتهدی به حوزه علم، دین وفرهنگ استان کردستان برای همیشه تاریخ مردمان مسلمان این منطقه ثبت شده و برای ایشان از خداوند متعال علو درجات را خواستاریم.
 
وی اظهار داشت: جامعه روحانیت کردستان عالمی فرزانه را از دست داد و این ضایعه هیچگاه جبران نخواهد شد لذا تنها کاری که از دست ما بر می آید تداوم راه و سیره این عالم برجسته دینی و تحقق منویات ایشان در حوزه وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی است.
 
ماموستا مجتهدی تمام عمر خویش را برای اعتلای اسلام وقف کرد
“سالار مرادی”نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران نیز ماموستا مجتهدی را الگوی عملی یک فرد مسلمان متعهد و وفادار به نظام اسلامی معرفی کرد که تمام عمر خویش را برای اعتلای اسلام وقف کردند.
 
 وی اظهار داشت: ضایعه درگذشت ماموستا مجتهدی در حوزه دین و معارف اسلامی کردستان جبران ناپذیر است و کردستان یکی از بزرگترین علما و فرهیختگان خود را از دست داد.
 
مرادی افزود: ماموستا مجتهدی الگویی کامل از مسلمان متعهد و وفادار به نظام اسلامی بودند که عمر شریف خویش را برای اعتلای پرچم اسلام و مبارزه با هجمه های ضد اسلامی جبهه استکبار در منطقه وقف کردند.
 
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش های ماموستا مجتهدی در حوزه تقریب بین مذاهب اسلامی برای همه الگوست.
 
وی افزود: ماموستا مجتهدی چه به عنوان امام جمعه شهر سنندج و چه به عنوان نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، منشأ خدمات ارزنده‌ ای برای مردم این دیار بودند و در طول عمر با عزت خویش با پایبندی به آرمان های والای انقلاب اسلامی در خط مقدم مقابله با هجمه های دشمنان بودند و به روشنگری می پرداختند.
 
مرادی اظهار داشت: مردم کردستان به ایشان به عنوان یک عالم انقلابی و مقید نگاه می‌ کردند و این نام و جایگاه نیک ماموستا مجتهدی در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی و مردم مسلمان کردستان برای همیشه ثبت خواهد شد.
 
ماموستا مجتهدی الگوی عملی تقریب بین مذاهب اسلامی
“ماموستا معروف خالدی” امام جمعه اهل سنت بیجار نیز اظهار داشت: وی الگوی عملی تقریب بین مذاهب اسلامی بود و خدمات و تلاش‌های ایشان در حوزه دین و مبانی اعتقادی برای همگان الگو است.
 
وی خاطر نشان کرد: ماموستا مجتهدی الگوی عملی تقریب بین مذاهب اسلامی بودند و خدمات و تلاش‌های ایشان در حوزه دین و مبانی اعتقادی برای همگان الگو و نمونه بود.
 
ماموستا خالدی افزود: خدمات ماموستا مجتهدی به حوزه علم، دین و معرفت در استان کردستان برای همیشه تاریخ مردمان مسلمان این منطقه ثبت شده و هیچ‌کس نخواهد توانست جای خالی ایشان را پر کند.
 
امام جمعه اهل سنت بیجار فقدان این عالم برجسته و مفتی اهل سنت کشور را به رهبر معظم انقلاب و مردم مسلمان ایران تسلیت نموده و خواستار تداوم راه این عالم فرزانه شد.
 
ماموستا خالدی خاطرنشان کرد: طلاب و روحانیون اهل سنت منطقه بیجار نیز ضایعه از دست دادن ماموستا مجتهدی را به همه مردم مسلمان ایران به ویژه مردم و روحانیون کردستان تسلیت عرض می ‌کنیم.

شناسه خبر : 5881

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − شش =