خانه / سیاسی / جنایات صهیونیست ها در سال ۲۰۱۴

جنایات صهیونیست ها در سال ۲۰۱۴

در سال گذشته ۲ هزار و ۳۱۲ فلسطینی به شهادت رسیده اند که ۲ هزار و ۲۵۶ نفر از آن ها در نوار غزه و ۵۶ نفر نیز در کرانه باختری از جمله قدس اشغالی به شهادت رسیده اند

سازمان ملل با انتشار گزارشی اعلام کرد که شمار فلسطینیانی که در سال ۲۰۱۴ در نوار غزه و کرانه باختری به ضرب گلوله نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند، از سال ۱۹۶۷ بی سابقه بوده است.به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، به موجب تمامی معیارها، وضعیت زندگی فلسطینیان تحت اشغالگری رژیم صهیونیستی به مراتب نسبت به دو سال گذشته بدتر شده است.
این گزارش همچنین به افزایش شمار مجروحان فلسطینی به ضرب گلوله های جنگی نظامیان صهیونیست در جریان سرکوب راهپیمایی های کرانه باختری و افزایش شمار آوارگان فلسطینی چه در نوار غزه و چه در کرانه باختری اشاره دارد و تاکید می کند که در سال ۲۰۱۴ شمار اسرای فلسطینی در زندان های صهیونیستی و حملات و تجاوزات شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان نیز به طرز بی سابقه ای افزایش یافته است.
از سوی دیگر، وضعیت معیشتی فلسطینیان اعم از آزادی تردد و امکان رفتن فلسطینیان به زمین های کشاورزی خود نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم شده است.
بر اساس گزارش سازمان ملل، در سال گذشته ۲ هزار و ۳۱۲ فلسطینی به شهادت رسیده اند که ۲ هزار و ۲۵۶ نفر از آن ها در نوار غزه و ۵۶ نفر نیز در کرانه باختری از جمله قدس اشغالی به شهادت رسیده اند و شهادت دو نفر هم به ضرب گلوله شهرک نشینان صهیونیست بوده و بدین گونه شمار شهدای فلسطینیان در سال ۲۰۱۴ به  2 هزار و ۳۱۴ نفر رسیده است.
این گزارش می افزاید که در ماه های جولای و آگوست سال گذشته ۲ هزار و ۲۲۰ فلسطینی ساکن باریکه غزه به شهادت رسیده اند. بر اساس گزارش سازمان ملل،هزار و ۴۹۲ نفر از این افراد غیر نظامی بوده اند که ۵۵۱ کودک و ۲۹۹ زن نیز در میان آن ها به چشم می خورد. همچنین از میان شهدای کرانه باختری نیز ۱۱ نفر در حالی که قصد دفاع از خود و یا حمله به صهیونیست ها را داشتند، به ضرب گلوله نظامیان ارتش صهیونیستی به شهادت رسیده اند و ۴۷ نفر دیگر نیز بدون سلاح بوده و به هیچ گروه فلسطینی وابسته نبوده اند.
از سوی دیگر، ۸۵ اسرائیلی از جمله ۶۶ نظامی ارتش در جنگ ۵۱ روزه غزه به هلاکت رسیده و ۱۵ صهیونیست دیگر نیز در تابستان گذشته در کرانه باختری از جمله در قدس اشغالی کشته شده اند.
همچنین بر اساس گزارش سازمان ملل،۱۷ هزار و ۱۲۵ فلسطینی در سال ۲۰۱۴ زخمی شده اند که در این بین بیش از ۱۱ هزار نفر در جنگ ۵۱ روزه غزه به ضرب گلوله نظامیان ارتش صهیونیستی و  6 هزار و ۲۸ نفر دیگر نیز در کرانه باختری به ضرب گلوله صهیونیست ها زخمی شده اند که هزار و ۱۱۲ نفر از آن ها به ضرب گلوله های جنگی مستقیم صهیونیست ها مجروح شده اند، بنابراین شمار مجروحان فلسطینی نسبت به سال های گذشته افزایش بی سابقه ای داشته است.
این در حالی است که شمار مجروحان فلسطینی در کرانه باختری به ضرب گلوله های جنگی نظامیان صهیونیست در سال ۲۰۱۳ به ۳ درصد و در سال ۲۰۱۲ به ۲ درصد رسیده، حال آنکه ۴۳ درصد از مجروحان به ضرب گلوله های پلاستیکی صهیونیست ها زخمی شده اند.
بیشترین شمار مجروحان در کرانه باختری ابتدا در شهر قدس با ۲ هزار و ۸۵۰ مجروح و پس از آن در الخلیل با هزار و ۱۵۰ مجروح بوده است.
همچنین در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۰۵ مورد حمله صهیونیست ها علیه فلسطینیان و املاک و مستغلات آن ها در مقابل ۹۲ مورد حمله در سال ۲۰۱۳ و ۹۸ حمله در سال ۲۰۱۲ به ثبت رسیده است، اما در مقابل ۸۷ صهیونیست در سال گذشته زخمی شده اند که تعداد مجروحان صهیونیستی در سال ۲۰۱۳ حدودا ۳۵ نفر و در سال ۲۰۱۲ نیز ۳۹ نفر بوده است.
از سوی دیگر، در سال ۲۰۱۴ شمار اسرای فلسطینی در زندان های صهیونیستی به ۵ هزار و ۲۵۸ نفر رسیده که این تعداد در سال ۲۰۱۳ برابر با ۴هزار و ۲۲۷ نفر و در سال ۲۰۱۲ نیز ۴ هزار و ۴۵۱ نفر بوده است.
سازمان ملل در گزارش خود از افزایش شمار فلسطینیان تحت بازداشت موقت در زندان های صهیونیستی خبر داد و تاکید کرد که میانگین ماهیانه بازداشت موقت فلسطینیان در سال ۲۰۱۴ حدود ۳۲۷ نفر، در سال ۲۰۱۳ نیز ۱۳۲ نفر و در سال ۲۰۱۲ هم ۲۴۵ نفر بوده است.
در سال ۲۰۱۴ شمار کودکان بازداشت شده در زندان های صهیونیستی نیز به ۱۸۵ کودک رسیده که سال قبل از آن ۱۹۷ کودک بازداشت شده بودند.
همچنین به موجب جنگ ظالمانه سال گذشته دشمن صهیونیستی علیه باریکه غزه، عملا شمار آوارگان فلسطینی در باریکه غزه نیز افزایش یافته، به گونه ای که ۹ هزار و ۴۵۶ منزل در باریکه غزه به طور کامل تخریب شده اما در جنگ سال ۲۰۰۸ ـ ۲۰۰۹ حدودا ۳ هزار و ۴۲۵ منزل تخریب شده بود. همچنین خسارت های سنگینی هم به ۹ هزار و ۶۴۴ منزل و خسارت هایی جزئی به ۹۸ هزار و ۴۲۱ منزل دیگر در این باریکه وارد آمده است و تا اواخر سال گذشته نیز حدودا صدهزار فلسطینی در غزه بی خانمان و در مراکز اسکان زندگی می کردند.
همچنین شمار فلسطینیانی که در سال ۲۰۱۴ خانه های خود در کرانه باختری را از دست داده و آواره شده اند به طرز بی سابقه ای افزایش یافته است، به گونه ای که در سال گذشته ۱۲۱۵ فلسطینی، در سال ۲۰۱۳ نیز هزار و ۱۰۳ فلسطینی و در سال ۲۰۱۲ هم ۸۷۹ فلسطینی بی خانمان شده اند که ۹۸ نفر از آن ها در قدس اشغالی به سبب عملیات های تخریب شهرداری قدس اشغالی خانه های خود را از دست داده اند.
این گزارش می افزاید که شمار ساختمان هایی که در منطقه “ج” واقع در کرانه باختری به دست ارتش رژیم صهیونیستی تخریب شده، افزایش ۳۱ درصدی داشته است، به گونه ای که صهیونیست ها  118 ساختمان را در سال ۲۰۱۴، ۹۰ ساختمان را در سال ۲۰۱۳ و ۷۹ ساختمان را در سال ۲۰۱۲ تخریب کرده اند.
Share/Save/Bookmark

شناسه خبر : 16077

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =