جنگل های مریوان در آتش بی تدبیری مسئولان می سوزد/جای خالی ستاد بحران

این برای چندمین بار است که طی تنها سه ماه از سال 1400 آتش سوزی در جنگل های مریوان به وقوع پیوسته و بخشی از درختان چند صد ساله این منطقه طعمه حریق می شوند.

به گزارش کُرد پرس، روز گذشته خبر آتش سوزی بخش دیگری از جنگل های مریوان به سرعت در فضای مجازی و رسانه های استان پیچید، در حالی که یک روز قبل از اینکه خبر آن به گوش کسی برسد آتش سوزی شروع شده بود و کسی از این موضوع اطلاع نداشته است.

البته از آنجایی که ارشدترین مدیر شهرستان مریوان که همان جناب فرماندار است وقتی از موضوعات پیش پا افتاده خبری ندارد دور از انتظار نیست که مدیرانی که زیر نظر وی به قول خودشان در حال خدمت هستند نیز از موضوعات حوزه کاری خود اطلاع نداشته باشند.

امروز اداره منابع طبیعی شهرستان مریوان با افتخار اعلام می کند که آتش سوزی در جنگل های این شهر مهار شد در حالی که این آتش طی 2 روز بخش عظیمی از درختان این جنگل ها را طعمه خود کرده است و کسی نیز در مهار آن نقشی نداشته و ظاهرا آتش خود به خود خاموش شده است.

طی 2 روز گذشته نیز هیچ کدام از مسئولان شهرستان مریوان از آرتیکاس اقبال فرماندار شهرستان گرفته تا آزاد نامداری رئیس اداره منابع طبیعی مریوان، در دسترس نبوده و یا پاسخگوی کسی نبودند و ستاد بحران نیز همچون گذشته که در زمان اتفاقات مهم در خواب بوده این بار هم خبری از حتی یک جلسه دروغین از سوی این ستاد به گوش نرسید.

شهرستان مریوان یکی از مهمترین شهرستان های استان کردستان است که طی سال های گذشته به واسطه مدیران ناکارآمد و سیاسی کاری که روی کار آمده اند روز به روز ظرفیت های آن منفعل شده و هر آنچه که از گذشته نیز در آن وجود داشت را رو به ورطه نابودی سوق می دهد.

جنگل های مریوان قدمت چند صد ساله دارند و امروز به واسطه نبود یک مدیریت مناسب در حال نابودی است و هر روز بخشی از آن در آتش بی تدبیری مسئولان این شهرستان می سوزد و کسی نیز پاسخگوی این کوتاهی مسئولان نیست.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *