خانه / سیاسی / جن ساکی: ایران به توافق موقت ژنو پایبند بوده است

جن ساکی: ایران به توافق موقت ژنو پایبند بوده است

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود تصریح کرد هدف آمریکا و جامعه بین‌الملل جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است و گفت: ایران به تعهدات خود به برنامه اقدام مشترک پایبند بوده است.
 

 
«جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود تصریح کرد که دلیل همکاری واشنگتن با اعضای گروه ۱+۵ (انگلیس،فرانسه،روسیه،چین و آمریکا بعلاوه آلمان) و مذاکره با ایران درباره برنامه هسته‌ای این کشور، نگرانی زیادی است که رئیس‌جمهور آمریکا و بسیاری از اعضای کنگره و وزیر خارجه آمریکا درباره دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ابراز نگرانی کردند.
وی سپس اشاره کرد: جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای نه فقط اولویت آمریکا بلکه اولویت جامعه بین‌الملل است.
ساکی در ادامه تصریح کرد: در تمامی لحظات این فرایند، نگرانی‌هایی درباره دیگر موضوعاتی که اختلافات چشمگیری در آن داریم، برجای خود باقی است و این نگرانی‌ها تنها به دستگیری شهروندان آمریکایی مربوط نمی‌شود بلکه به موضوعاتی چون نقض حقوق بشر و کار و حمایت آنها از فعالیت‌ تروریستی می‌شود. اما جلوگیری از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای همچنان به عنوان یک هدف باقی می‌ماند و هدفی است که ما فکر می کنیم ارزش کار کردن بر روی آن را دارد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد که ایران به برنامه اقدام مشترک ژنو پایبند بوده است. به طور قطع ما به سمت مرحله جدیدی از مذاکرات حرکت می‌کنیم که به زودی آغاز می‌شود. در هریک از این مذاکرات، هر زمان که فرصت پیدا کنیم، نگرانی‌های خود درباره شهروندان آمریکایی که در ایران دستگیر شدند و تمایل خود برای بازگشت آنها به خانه را ابراز می‌کنیم.

شناسه خبر : 18495

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =