خانه / سیاسی / جوان ترین نماینده پارلمان انگلیس یک دانشجو است

جوان ترین نماینده پارلمان انگلیس یک دانشجو است

یک دختر ۲۰ ساله انگلیسی، در حال حاضر جوان ترین نماینده پارلمان در تاریخ انگلیس به شمار می رود.

به گزارش سرویس بین الملل مهر، وب سایت الوعی نیوز با انتشار گزارشی در مورد «مهایری پلک» دختر جوان ۲۰ ساله انگلیسی، نوشت: او دانشجوی رشته علوم سیاسی است. بر این اساس وی بخاطر اینکه موفق شد خواسته های رأی دهندگان را شناسایی کند و خوب بفهمد، توانست در انتخابات چند روز پیش پارلمان انگلیس رأی بیاورد و راهی پارلمان شود.
الوعی نیوز افزود: بلک جوان ترین نماینده پارلمان انگلیس از قرن ۱۷ میلادی تا کنون است. نماینده دو منطقه «بایزلی» و «رانفورشیر» برای دومین بار است که پایش به سالن پارلمان انگلیس باز می شود. البته اولین بار که سال ها پیش بود به همراه خانواده اش برای سفر علمی-تحقیقاتی، از پارلمان انگلیس دیدن کردند.
او در اولین گفتگوی خود با رسانه های محلی انگلیس به گونه ای سخن می گفت که دستپاچگی و احساساتی بودنش، مشخص شده بود اما خود را نماینده ای که آماده فعالیت در پارلمان جدید است، معرفی کرد.
وی در خانواده ای سوسیالیست رشد کرد و پدرش یک تاجر محلی و از طرفداران سابق حزب کارگر به شمار می رود. بلک با فاصله رأی نسبتا زیادی از نفر بعدی، پیروز شد. فاصله آنها تقریبا ۲۳ % آراء بود.
«مهایری پلک» یکی از اولین فعالیت های سیاسی خود را شرکت در تظاهرات علیه حمله آمریکا به عراق اعلام کرد که آن زمان تقریبا ۹ سال سن داشت.

شناسه خبر : 15777

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 10 =