حاشیه های خواندنی دو دیدار والیبال ایران-آمریکا

تهران – ایرنا – جمعه شب ویکشنبه شب دو شب فراموش نشدنی برای ایرانی ها بود، جایی که تیم ملی والیبال کشورمان میزبان قهرمان دوره گذشته لیگ جهانی یعنی آمریکا بود و میلیون ها نفر را پای گیرنده های تلویزیونی نشاند تا در ماه مبارک رمضان و بعد از افطار هنرنمایی فرزندان خود را تماشا کنند.

به گزارش ایرنا، همزمانی این دیدارها با مذاکرات سیاسی ایران و آمریکا ، محبوبیت تیم ملی والیبال کشورمان و جایگاه بالای آمریکا در والیبال جهان موجب شده بود که توجه ها به این مسابقه افزایش پیدا کند و حتی مسوولین رده بالای کشور وتعداد زیادی از هنرمندان و ورزشکاران دیگر رشته ها نیز خود را به سالن 12هزار نفری آزادی رسانده و این مسابقه را از نزدیک تماشا کنند.
محمود گودرزی وزیر ورزش، حجت الاسلام ابوترابی نایب رییس مجلس شورای اسلامی، نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، نصرالله سجادی (معاون ورزش حرفه ای وزارت ورزش)، شعبانی بهار( معاونت همگانی وزارت ورزش)، آرش میر اسماعیلی (پیشکسوت جودو)، هادی ساعی(عضو شورای شهر تهران)، میرحسینی( مدیر شبکه سوم سیما) و رامبد جوان(بازیگر سینما) در کنار مسئولان فدراسیون والیبال تماشاگر مسابقه والیبال تیم های ایران و آمریکا بودند.
اما این دیدارها حاشیه های خواندنی و جذابی داشت که تکرار آنها و یا بازگویی بخش هایی به جا مانده، خالی از لطف نیست.
** حضور تیم ملی والیبال آمریکا در ایران، اولین سفر یک تیم توپی آمریکا در طول تاریخ این کشور به ایران بود.
** آمریکایی ها کاملا با مطالعه و اطلاعات سیاسی – اجتماعی به ایران آمده بودند، آنان حتی قبل از سفر گفت و گوهایی با مسوولان کشتی آمریکا که قبلا به ایران سفر کرده بودند، داشته اند.
** رییس فدراسیون والیبال آمریکا در مصاحبه ای که در باره تصویر قبل و بعد از سفرش به ایران و تصویر سازی غلط رسانه های غربی از ایران دارند، به ایرنا گفت: رسانه های دو کشور در باره هم واقعیت ها را نمی نویسند.
این پاسخ یک جواب دیپلماتیک است و نشان می دهد که قبل از سفر حتی به مسوولان آمریکایی در باره مصاحبه ها و نوع صحبت ها نیز توصیه هایی شده است.
داگلاس بیل که معروفترین چهره ورزشی والیبال جهان محسوب می شود، مثل بازی گذشته دیشب هم حاضر به نشستن در جایگاه ویژه نشد و از کنار زمین بازی را تماشا کرد.
** بعد ازاولین پیروزی ایران مقابل آمریکا، تهران و شهرهای دیگر خیلی شاهد شادی مردم در خارج از خانه نبود، اما دیشب مردم در شهرهای مختلف از جمله قزوین، سمنان و اهواز و تهران به خیابان ها آمده و به شادی پردختند.
** تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی دیشب مقابل تیم آمریکا با تصمیم کادر فنی امروز(دوشنبه) استراحت خواهد کرد و از سه شنبه تمرینات خود را آغاز می کند.
** تیم ملی لهستان نیز امروز وارد ایران می شود و روز جمعه نخستین دیدار مقابل ایران را برگزار خواهد کرد.
** مثل بازی اول برخی از زنان خارجی در سالن حضور یافتند.
** حدود دو ساعت مانده به شروع بازی، سالن 12هزار نفری آزادی پر شده بود.
** این مسابقات اگرچه بعد از اذان برگزار می شود، اما بازیکنان تیم ملی والیبال آمریکا حدود ساعت 20:20 برای گرم کردن وارد سالن شدند و در طول تمرین از نوشیدنی و خوردنی استفاده نکردند، معلوم بود که حواس شان به روزه داری تماشاگران ایرانی هم بود.
** با توجه به میزان استقبال از دو دیدار تیم های ملی والیبال ایران و امریکا به نظر می رسد که میزان استقبال از دیدارها با تیم های لهستان و روسیه نیز بالا باشد.
** عکسی که از قلیان کشی اعضای تیم ملی والیبال آمریکا منتشر شد، متعلق به بازیکنان نبود بلکه کادر اجرایی این تیم بودند.
** ملی پوشان آمریکایی علاوه بر برج میلاد از دربند نیز دیدن کرده و در آنجا غذا خوردند.
** یک ایرانی که سابقه مربیگری در تیم ملی شنای ایران را نیز دارد، همراه تیم ملی آمریکا به عنوان مشاور به تهران سفر کرده بود.
** تارنمای رسمی فدراسیون والیبال آمریکا نوشت: تیم ملی آمریکا در حالی دومین باخت متوالی خود را در لیگ جهانی در ورزشگاه آزادی تجربه کرد که حملات سریع ایران هیچ کندی نشان نمی داد.
**جانشین پلیس راهورتهران بزرگ با بیان اینکه ترافیک سنگین دربرخی نقاط شهرتهران پس از پیروزی تیم ملی والیبال کشورمان مقابل آمریکا قابل پیش بینی بود، گفت: بیشترین ترافیک دیشب در میدان کاج، نبوت (هفت حوض) و خیابان ولی عصر حدفاصل میدان ونک تا تجریش بود.

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *