حامد قادر مرزی نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی: داعش اگر ادعای اسلام دارد، از قبله اول مسلمانان حمایت کند

حضرت امام پیش بینی کرده بودند که مشکل اسرائیل ادامه دار خواهد بود، به این خاطر آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس، روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام برائت و محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند

حامد قادر مرزی در گفت و گو با خبرنگار تقریب(تنا)، عنوان نمود: وظیفه همه مسلمانان است که در این روز نه تنها در راه پیمایی شرکت کنند که از رژیم صهیونیستی اعلام انزجار کرده و با مردم مظلوم فلسطین اعلام همبستگی نمایند.
وی دلیل سکوت کشورهای اسلامی در مسئله رژیم صهیونیستی را عدم استقلال دانست و خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم که در غزه مردم را به خاک و خون می کشند. در فلسطین رژیم غاصب صهیونیستی مرتب به حقوق اولیه فلسطینی ها که همان حق زندگی است، تجاوز می کند. در عراق هم عده ای با نام ظاهراً اسلام ادعای ایجاد حکومت اسلامی می کنند. توصیه من به گروه داعش این است که به جای برادر کشی در بین مسلمانان عراق اگر خودشان را مسلمان می دانند، در شرایطی که رژیم غاصب صهیونیستی، فلسطین را به آتش بسته و بمباران می کند، بروند با رژیم صهیونیستی بجنگند نه با برادر های مسلمان شان در عراق وسوریه.
وی تصریح کرد: داعش اگر واقعا می خواهد خلافت اسلامی تشکیل دهد، سرزمین های اشغالی که تحت سیطره رژیم صهیونیستی است را مرکز خلافت خود قرار داده و موجودیت اسرائیل را که اولین دشمن مشترک تمام مسلمانان است، مورد هدف قرار دهد. این گروه اگر ادعای اسلام دارند، حمایت شان را از قبله اول مسلمانان نشان دهند.
وی خاطرنشان کرد: روز جهانی قدس متعلق به همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی است. هر مسلمانی با هر فرقه و مذهبی باید بداند که این روز متعلق به تمام مسلمانان است.
وی افزود: رهبران مذهبی مخصوصاً روحانیون وکسانی که جایگاه خاص در بین مردم دارند، باید از مردم برای حضور در این روز دعوت کنند. هر چند که نیازی هم به دعوت نیست، مردم خودشان همیشه در راه پیمایی این روز شرکت کرده اند، چون آن را نیاز می دانستند اما دعوت روحانیون وعلما و رهبران یک یادآوری و احترام به مردم است. علما باید ضمن دعوت از مردم، مواضع خود را روشن و واضح بیان کنند، علی الخصوص روحانیون کشورهایی که دولتمردان آن زیر پرچم آمریکا ورژیم صهیونیستی، مسئله این رژیم را به عنوان یک اولویت دست چندم نگاه می کنند. وظیفه علمای این کشورهاست که امسال با توجه به تحرکات داعش، نظرات خود را شفاف تر بیان نمایند و خلاف نظر دولت مردانشان عملاً مردم را به حمایت از قدس عزیز فرا بخوانند.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *