حجت الاسلام فراشي: 93 روحاني كردستاني به مراسم معنوي حج مشرف مي شوند

دوره آموزش تمهیدی حج روحانیان اهل سنت استان کردستان به منظور آمادگی روحانیان برای شرکت در آزمون حج و به منظور گزینش معین و معینه ‌های کاروان‌های حج و عمره اهل سنت افتتاح شده است

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از اعزام 93 روحاني كردستان به عنوان همراه كاروان در مراسم معنوي سال جاري خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌ الاسلام محرمعلی فراشی ظهر پنج شنبه در دوره آموزش تمهیدی حج روحانیان اهل سنت کردستان اظهار داشت: دوره آموزش تمهیدی حج روحانیان اهل سنت استان کردستان به منظور آمادگی روحانیان برای شرکت در آزمون حج و به منظور گزینش معین و معینه ‌های کاروان‌های حج و عمره اهل سنت افتتاح شده است.
وی افزود: برگزاري اين دوره آموزشی که از امروز در سنندج با حضور طلاب و روحانیون زن و مرد آغاز شده است، امری ارزشمند در راستای ارتقاء مناسک حج و زیارت است و به همين دليل انتظار مي رود كه از اين مراسم و برنامه آموزشي به بهترين شكل ممكن بهره برداري شود.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به برنامه هاي آموزشي در راستاي ارتقاء مناسك حج بیان کرد: دوره آموزش تمهیدی حج روحانیان اهل سنت هر دو سال یک ‌بار برگزار می‌ شود.
حجت الاسلام فراشی یادآور شد: در سال جاري و در مجموع 800 نفر از روحانیان کل کشور برای آگاهی بیشتر در امور حج و احکام و مناسک مربوط به آن به حج مشرف مي شوند که 93 نفر از آنها از روحانیان استان کردستان هستند.
وی در پايان سخنان خود در مراسم افتتاحيه اين دوره آموزشي يادآور شد: هدف از اعزام روحانیون کسب اطلاع و آشنایی آنها برای جوابگویی بهتر به زائران است و با توجه به اینکه برای جوابگوی به سوالات بانوان هم نیاز به معینه‌ است این دوره در دو مقطع زمانی در استان کردستان برگزار می ‌شود.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *