خانه / سیاسی / حراست از انقلاب و ممانعت از انحراف آن وظیفه نیروهای انقلابی است

حراست از انقلاب و ممانعت از انحراف آن وظیفه نیروهای انقلابی است

مسوول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور گفت: باید از انقلاب مراقبت و حراست کنیم که جریان‌های انحرافی چپ و راست مسیر کشور و انقلاب را منحرف نکنند و این وظیفه نیروهای انقلابی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام محمدحسن زمانی شامگاه امروز در نشست بصیرتی اعضای شورای ائتلاف استان کردستان در سنندج اظهار کرد: هدف کلان امام در پیروزی انقلاب، استقرار حاکمیت دین در کشور و صدور اسلام انقلابی و فرهنگ انقلاب اسلامی به جهان بود.

وی افزود: نگاه امام نگاهی جهانی بود و تاکید می‌کردند تا اهتزاز پرچم اسلام در جهان باید تلاش کرد و امروز می‌بینیم که انقلاب ما جدای از کشورهای اسلامی تا آخرین نقطه افریقا هم صادر شده است.

مسوول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه سراسر کشور اضافه کرد: نگاه ما بین‌المللی است و مسائل داخلی نباید ما را از این نگاه بین‌المللی غافل کند چون ما معتقدیم که اسلام جهان را خواهد گرفت و ما وظیفه داریم تا سهمی در جهانی‌سازی اسلام داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امام در این زمینه تعارف نداشت و با صراحت فرمودند و چون اعلام کردند که دول استکباری و حکومت‌های ظالم که حیات خود را از مکیدن خون بقیه ملت‌ها تامین می‌کنند، آنها احساس خطر کردند و به جان انقلاب ما افتادند. 

زمانی یادآوری کرد: آنها در این زمینه کارشکنی‌های زیادی کردند که یکی از آنها تحمیل جنگ ۸ ساله بود اما با لطف خدا ملت قهرمان پای امام ایستاد و علی‌رغم ضعف‌ها و کاستی‌هایی که وجود دارد اما معدل ملت در ایستادگی پای انقلاب معدل بالای قابل‌قبولی است همانگونه که مردم کردستان پای انقلاب ایستاده و شهدایی داده‌اند.

وی ادامه داد: ملت که پای انقلاب ایستادند و امام راحل و رهبر بزرگوار هم سکانداری نظام را به پیش بردند و در عرصه جهانی کار کردند.

حجت‌الاسلام زمانی گفت: در سفر به بیش از ۳۰ کشور دنیا دریافتم که عشق به امام و رهبری زیاد است و انقلاب ما دل‌های عالم را به خودش جذب کرده است، منکر وجود کاستی‌ها نیستیم اما نیمه پر لیوان از کاستی‌ها بیشتر است.

مسوول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور افزود: امروز جهان اسلام به اینجا رسیده که دنیای کفر از آن می‌ترسد و انقلاب ما دارای اقتداری است که شیخ احمد الذین رهبر اتحادیه علمای لبنان در همایشی عنوان کردند که ملت اسلام یک ملت واحده است، که تحت یک رهبر واحد قرار دارد دارد و آن رهبر، امام خامنه‌ای است.

به گفته این مسوول، تنها قانون کشور ایران براساس قرآن است و به دلیل وجود فقهای شورای نگهبان یک قانون ضداسلامی وضع نمی‌شود و در راس این حاکمیت ولی فقیه قرار دارند که نمی‌گذارد انقلاب به انحراف کشیده شود.

وی تصریح کرد: خیلی از جامعه ما از نیمه پر لیوان خبر ندارند و همین موجب بی‌اعتمادی و دلسردی مردم از انقلاب می‌شود لذا فرهیختگان باید اینها را به مردم برساند چرا که اینها لازمه پیشبرد اهداف انقلاب است و یکی از توطئه‌های دشمنان دلسرد کردن مردم نسبت به انقلاب است.

حجت‌الاسلام زمانی خاطرنشان کرد: در سال ۵۹ حدود بیش از ۱۱۰ حزب چپ متمایل به کمونیسم در ایران شکل گرفت که جریان فکری آنها از سوی امریکا و برخی‌ها هم از شوروی تزریق می‌شد.

وی گفت: اندیشه‌های متفاوت آمدند تا انقلاب را از مسیر اصلی آن منحرف کنند چنانکه انقلاب‌های دیگری همچون مصر را منحرف کردند اما اما اینها را کنار زد و اسلام اصیل جلو آمد و بعد از ان امام و رهبری، مدیریت را بدست گرفتند.

زمانی عنوان کرد: تمام اندیشه‌ها و جریان‌های سیاسی در ایران در قالب، جریان متحجر که جز نماز و روزه کاری ندارند و ذره‌ای احساس نسبت به حمایت از حاکمیت ندارند، اسلام سکولار که اسلام را قبول دارند اما بخشی از اندیشه‌های غرب و یا شرق را قبول کرده و وارد اندیشه‌های اسلامی خود کرده است و اسلام اصیل تمدن‌ساز دسته‌بندی می‌شوند. 

وی در ادامه تاکید کرد: باید مراقب بود جریان‌های انحرافی مدیریت را به دست نگیرند، اگر هشدار رهبری نبود در سند ۲۰۳۰ کلاه بزرگی سر ما می‌گذاشتند.

مسوول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه کشور اضافه کرد: باید از انقلاب مراقبت و حراست کنیم که جریان‌های انحرافی چپ و راست مسیر کشور و انقلاب را منحرف نکنند و این وظیفه نیروهای انقلابی است.

وی، التزام صد درصد به اسلام اصیل و خالص بدون هر گونه التقاط با شرط، دانش‌محوری و تمدن‌گرایی، استقلال‌گرایی و سلطه‌ستیزی، اتکای به نفس و بریدن نگاه از بیرون، وحدت‌گرا و تفرقه‌گریز، معتقد به ولایت مطلقه فقیه، مستضعف‌گرا و ظلم‌ستیز، فعال خستگی‌ناپذیر، شجاعت و نترسی و اخلاص را از شاخصه‌های اسلام انقلابی برشمرد.

حجت‌الاسلام زمانی در بخشی دیگر از سخنانش به شهید حاج قاسم اشاره کرد و گفت: شهید سلیمانی که اینچنین درخشید و بر قله قرار گرفت، غیر از دو سه سال اخیرش که مجبور شد جلو دوربین ظاهر شود چند سال مدیریت و فرماندهی لشکر بزرگ صدور انقلاب و فرمانده سپاه بود.

وی گفت: حاج قاسم می‌توانست جلو دوربین بیاید اما حاضر نمی‌شد چون با اخلاصبود و اعتقاد داشت که باید کار و وظیفه را باید انجام داد و خدا بخاطر همین اخلاص مزدش را داد و او را در دنیا و آخرت معرفی کرد.

انتهای پیام/

شناسه خبر : 24274

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =