حزب دموکرات کردستان عراق: کردها هیچ نامزدی را برای تصدی ریاست جمهوری عراق تعیین نکردەاند

رئیس فراکسیون حزب دموکرات کردستان در مجلس نمایندگان عراق تاکید کرد کە هنوز احزاب کردستانی هیچ نامزدی را برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق معرفی نکردەاند

در واکنش بە اعلام نامزدی استاندار کرکوک برای پست ریاست جمهوری عراق، رئیس فراکسیون حزب دموکرات کردستان در مجلس نمایندگان عراق تاکید کرد کە هنوز احزاب کردستانی هیچ نامزدی را برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق معرفی نکردەاند.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، خسرو گوران رئیس فراکسیون حزب دموکرات کردستان در مجلس نمایندگان عراق درباره نامزدی نجم الدین کریم استاندار کرکوک و عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی برای تصدی پست ریاست جمهوری عراق در گفتگو با کانال تلویزیونی کردی زبان روداو، اعلام کرد: با توجه به شروط قانونی تعیین شده، هر شهروندی که مایل باشد می تواند رزومه و برنامەکاری خود را برای تصدی پست ریاست جمهوری به هیئت رئیسه مجلس عراق ارائه کند اما تاکنون فراکسیون های کردستانی در مجلس در این مسئلە تصمیم نهایی را اتخاذ نکرده اند و کُردها هنوز کسی را به عنوان نامزد رسمی خود معرفی نکرده اند.
خسرو گوران گفت: موضوع انتخاب و معرفی نامزد برای تصدی ریاست جمهوری عراق ارتباط مستقیمی با استحقاق کُردها در انتخابات و توافق رهبران کُردها دارد و فراکسیون های کُردی در بغداد تا چند روز دیگر رسماً نامزد خود را معرفی می کنند.
روز چهارشنبه گذشته مراکز ثبت نام نامزدی ریاست جمهوری عراق گشوده شد و تمامی افرادی که مایل باشند می توانند خود را برای تصدی این پست نامزد کنند.
نجم الدین کریم استاندار کرکوک و عضو دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان برای تصدی پست ریاست جمهوری ثبت نام و رزومە و برنامە کاری خود را به مجلس عراق ارائه دادە است.
همزمان منبعی عالی رتبه از دفتر سیاسی اتحادیه میهنی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد: در صورتی که نجم الدین کریم چنین عملی را انجام داده باشد، این عمل وی برخلاف تصمیمات سیاسی کُردها و «عدم رجوع» به دفتر سیاسی اتحادیه میهنی و پشت کردن به این حزب است.
حاکم قادر حه‌مه‌جان مسئول اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی نیز درباره نامزد پست ریاست جمهوری عراق گفته است که نامزد اتحادیه میهنی از سوی دفتر سیاسی تعیین می شود و این حزب برای انتخاب این نامزد با احزاب کردستانی و عراقی رایزنی خواهد کرد.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *