خانه / دینی / حضرت محمد (ص) محور وحدت و اتحاد جهان اسلام است  

حضرت محمد (ص) محور وحدت و اتحاد جهان اسلام است  

استاندار کردستان گفت: شخصیت والا و مکرم حضرت رسول (ص) محور اتحاد و انسجام در جهان اسلام است.
 

عبدالمحمد زاهدی در جشن بزرگ میلاد و رحمت و آغاز هفته وحدت در مسجد جامع شهر سنندج اظهار داشت: ساحت مقدس پیامبر معظم اسلام (ص) منشا برکات و رحمت عالمیان است و وجود نازنین و گرامی ایشان فرصتی مناسب برای سعادت و رستگاری بشریت بشمار می رود.
وی افزود: همه باید با تاسی از ویژگی های بارز و چشمه زلال شخصیتی این بزرگوار به تقویت معنویت و ارزش های اعتقادی خود در زندگی و جامعه بپردازیم و در حقیقت باید پذیرفت که تاثیر گذاری شخصیت نه تنها مختص این دوران نیست بلکه تا ابد برای بشریت به جای خواهد ماند.
استاندار کردستان ادامه داد: در دوران جاهلیت اعراب جزیره عرب در کمال جهل و گمراهی با اعمال غیر انسانی خود نظیر تعرض و اختلاف و تفرقه ، کشتن دختران و تعدیدی به دیگران در اوج جاهلیت بسر می بردند که پیامبر اسلام (ص) توانست با هدایت و راهنمایی های خود راه سعادت و رستگاری را به آنها نشان دهد.
زاهدی یادآور شد: وحدت در جهان اسلام برپایه وجود پیامبر اسلام و قرآن کریم بنا شده و در واقع دوستی با پیامبر اسلام رمز موفقیت و انسجام اسلامی است.
وی به تلاش دشمنان بر ترویج جریانات فکری انحرافی در بین مسلمانان اشاره کرد و بیان کرد: آنها تلاش می کنند افراطی گری را در جهان اسلام ترویج کنند تا از این طریق با ایجاد تفرقه در بین مسلمانان به اهداف شوم خود برسند.
استاندار کردستان گفت: همه ما با درایت و تفکر و با پیروی از مشترکات و ارزش های متعالی اسلام برای استحکام وحدت و همدلی در جهان اسلام کوشش کنیم.
پيامبر اسلام (ص) محور وحدت و همدلي در بين مسلمانان است
ماموستا اقبال بهمنی نيز در ادامه اين مراسم با اشاره به اينكه، با حضور پیامبر ستون‌های ظلم به لرزه درآمد عنوان كرد: ولادت رسول خدا موجب شد، ظالمان به خطر بیفتند و تولد ایشان بزرگترین انقلاب بنیادی عقلی و معنوی در تاریخ بشریت است.
امام جمعه موچش ظهور نبی‌ گرامی اسلام را پیروزی توحید بر شرک و بت‌پرستی دانست و گفت: این امر موجب وحدت جامعه بشری شده و وحدت را در میان مسلمانان افزایش داده است.
ماموستا بهمنی عنوان کرد: پیامبر مصداق رحمت بوده و استمرار رسالت وی موجب ایجاد وحدت عظیم در جامعه اسلامی شده است.
وی نخستین اقدام رسول خدا در زمینه ایجاد برادری در امت اسلامی را انعقاد میثاق برادری بین مهاجران و انصار عنوان کرد و گفت: این موضوع زیربنای اتحاد و همبستگی اسلامی شد.
امام جمعه موچش افزود: ارزش‌های اسلام جایگزین معیارهای پوچ جاهلیت شد و وجود پیامبر گرامی اسلام موجب چنگ زدن به ریسمان الهی و دعوت انسان‌ها به عبودیت و بندگی خداوند شد.
ماموستا بهمنی به وجود آمدن اتحاد را در سایه پرستش خداوند ذکر کرد و افزود: باید بر پایه این مبنا و بر اساس عمل به دستورات جامع و کامل شریعت اسلام، اتحاد را محقق کنیم.

شناسه خبر : 5967

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =