حضور سیاست‌مدار کُرد سوری در نشست اتحادیه‌ی عرب

عبدالحکیم بشار اعلام کرد که سران کشورهای عربی از حضور وی به عنوان یک سیاست مدار کُرد سوری در نشست اتحادیه ی عرب ابراز خرسندی کرده اند

به گزارش کردپرس، دکتر عبدالحکیم بشار رهبر حزب الپارتی که به عنوان یک سیاست مدار کُرد سوریه نزدیک به بارزانی شناخته می شود، در نشست کشورهای عضو اتحادیه ی عرب در کویت شرکت کرد.
عبدالحکیم بشار در گفتگو با شبکه ی تلوزیونی Rudaw گفت: «کردها از عناصر اصلی سوریه هستند و همه می دانند که کردها در تحولات سیاسی و حزبی سوریه نقش مهمی دارند و کسی نمی تواند نقش آنها را نادیده بگیرد. من به عنوان معاون رییس ائتلاف مخالفین سوری به کویت آمده ام و طی دو روز گذشته با تعدادی از سران کشورهای عربی نظیر کویت، تونس، لیبی، قطر، فلسطین و مراکش دیدار کردیم و همه ی آنان از بنده شناخت داشتند و می دانستند که به عنوان یک سیاست مدار کُرد در کنار مخالفین سوری به کویت آمده ام و به همین خاطر از حضور من ابراز خرسندی کردند».
وی در ادامه افزود:« ما در نشست کویت سه درخواست مهم به کشورهای عربی ارائه دادیم: 1- کرسی سوریه در اتحادیه ی عرب به مخالفین سوری سپرده شود. 2- کمک های جدی به مخالفین سوری ارائه داده شود. 3- سفارت سوریه در کشورهای عضو اتحادیه ی عرب به مخالفین سوری سپرده شود. خوشبختانه آنان قول دادند که در نشست آینده، کرسی سوریه را به ما بدهند و فقط برخی مسائل حقوقی مانده که باید حل شوند. برخی کشورهای عربی نیز قول داده اند که سفارات سوریه را به ما بسپارند اما کشورهایی نظیر الجزایر، عراق و لبنان با این مساله مخالفند».
عبدالحکیم بشار دارای دکتر متخصص اطفال و رهبر حزب الپارتی است و از چند سال پیش در اربیل زندگی می کند. او سال گذشته در گفتگو با کردپرس اعلام کرد که از ترس نیروهای امنیتی سوریه و حزب اتحاد دموکراتیک (نزدیک به پ.ک.ک) به اقلیم کردستان عراق گریخته است. وی همچنین در آن مصاحبه اعلام کرده که حزب وی و حزب دموکرات کردستان عراق (به رهبری بارزانی) به مثابه ی یک روح در دو کالبد است.

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *