حضور 10000 زن کُرد سوریه ای در جبهه ها ی جنگ علیه داعش

به گفته یکی از مقامات کُرد سوریه هم اکنون 10000 زن کُرد برای مقابله با داعش به جنگجویان کُرد پیوسته اند

به گزارش کردپرس ناصر حاج منصور، یکی از مقامات دفاعی کرد سوریه به آسوشیتدپرس گفت زنان کرد نقش مهمی در دفاع از مناطق کردنشین سوریه دارند و اکنون واحدهای نظامی ویژه زنان متشکل از 10000 جنگجو در مناطق کردنشین سوریه تشکیل شده است.
 
به نوشته آسوشیتدپرس واحدهای ویژه زنان در مناطق کردنشین سوریه در ماه آوریل 2014 تشکیل شد و تعداد زیادی از این واحدها در خط مقدم جنگ با داعش حضور دارند.
 
آسوشیتدپرس از ترفیع درجه زنانی خبر می دهد که اکنون در خط مقدم، فرماندهی نیروهای متشکل از  مردان و زنان را بر عهده دارند. از جمله اقداماتی که زنان کرد سوریه در جنگ علیه داعش انجام می دهند حملات انتحاری علیه این گروه از ستیزه جویان تندرو است.
 
آرین میلان، یکی از زنان جنگجوی کُرد است که اوایل این ماه با منفجر کردن کمربند انفجاری خود توانست 10 تن از جنگجویان داعش را از پای درآورد. ناصر حاج منصور درباره اقدام این زن کُرد می گوید:« اوایل این ماه جنجگویان کرد ناچار شدند از یک تپه استراتژیک در جنوب کوبانی عقب نشینی کنند اما آرین میلان که کمربند انفجاری به خود بسته بود عقب نشینی نکرد و به محض رسیدن ستیزه جویان داعش به بالای تپه با نارنجک به آنها حمله کرد و وقتی محاصره شد با انفجار خود توانست 10 تن از داعشیها را از پای درآورد.
 
در اقلیم کردستان عراق هم تیپ ویژه زنان برای جنگ با نیروهای داعش تشکیل شده و برخی از آنان هم اکنون در برخی مناطق در خط مقدم حضور دارند.
 
به نوشته روزنامه دیلی میل انگلیس، کنسرسیوم تحلیل و تحقیق تروریزم در گزارشی اعلام کرد 35 درصد جنگجویان کرد در سوریه زن هستند./B
 
کد مطلب: 72197  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۳  |  ساعت: ۱۳ : ۵۶

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *