خانه / اجتماعی / حفاظت از نمادهاي شهري در سنندج ضروري است/لزوم حل مشكل ترافيك  

حفاظت از نمادهاي شهري در سنندج ضروري است/لزوم حل مشكل ترافيك  

استاندار كردستان حفاظت از نمادهاي هويت شهري در سنندج براي حفاظت از فرهنگ اين منطقه را مورد تاكيد قرار داد.
 

عبدالمحمد زاهدي در جريان ديدار با اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج اظهار داشت: حفاظت از نمادهاي شهر سنندج به ويژه در حوزه فرهنگي يكي از نيازهاي اصلي است و به همين دليل بايد اين مهم به صورت ويژه در دستور كار مسئولان و مديران حوزه شهري قرار گيرد.
وي همچنين با اشاره به اين نكته كه بايد به حفاظت از نمادهای هویت شهری شهر سنندج و به ويژه آبیدر به صورت ويژه در دستور كار قرار گيرد، عنوان كرد: بهره برداري از ظرفيت هاي در اختيار در اين حوزه از اهميت زيادي برخوردار است و به همين دليل بايد از آبيدر در حوزه گردشگري به خوبي بهره برداري شود.
استاندار کردستان نیز همچنين با اشاره به نقش شوراي اسللامي شهر در حوزه هاي مختلف، از آمادگی خود را برای حل مشکلات شهر سنندج خبر داد و افزود: توجه به حوزه هاي فرهنگي در شهر از اهميت ويژه اي برخوردار است و به همين دليل بايد به اين حوزه به صورت ويژه مورد توجه قرار گيرد.
وي با اشاره به اينكه نگاه من به كردستان مبتني بر توسعه پايدار است، ادامه داد: همانطور که قبلا در نشست ها و جلسات مختلف اعلام كرده ام به هیچ وجه نگاهم به استان كردستان امنیتی نيست و در همين راستا نيز از تمامي ظرفيت هاي در اختيار بهره برداري خواهيم كرد.
زاهدی یکی از مهمترین معضلات فعلی شهر سنندج را معضل ترافیک دانست و افزود: بخش زیادی از کارهای صورت گرفته همچون احداث پله ها، روگذر و زیرگذرهاي احداث شده در شهر سنندج کارشناسی نبوده و نتوانسته گره ترافیک سنندج را باز کنند و به همين دليل بايد طرحي اساسي در اين زمينه اجرايي شود.
وي با اشاره به لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه های شهری يادآور شد: اولین کار بعد از تعیین پروژه ها و داشتن مطالعات جامع این است که مسئولین باید در نگرش خود به مقوله سرمایه گذاری تغییر نگرش بدهند و با بروکراسی و سنگ اندازی های بی رویه و غيرقانوني مانع جذب سرمایه نشوند.
استاندار كردستان در بخش ديگري از سخنان خود ضمن اشاره به لزوم تغییر در بسیاری از پست های مدیریتی استان عنوان كرد: یکی از مهمترین مشکلات در این حوزه نحوه نگرش مدیران به مقوله مدیریت است و به همين دليل ما باید در نگرشمان تغییر ایجاد كرده و مدیریت هایمان مبتنی بر ارائه راه حل کارشناسانه و تخصصی باشد.
وي در پايان يادآور شد: پیگیری اختصاص تسهيلات مختلف از وزارت کشور برای شهرداری شهر سنندج، تلاش و همکاری برای حل معضل ترافیک شهر سنندج، فراهم کردن بستر سرمایه گذاری و بخش خصوصی در پروژه های شهرداری و در نهايت توجه ویژه به نواحی منفصل شهری و حاشیه شهر از ديگر مواردي است كه در سنندج بايد به صورت ويژه در دستور كار قرار گيرد.
سيد انور رشيدي رئيس شوراي اسلامي شهر سنندج نيز در اين ديدار طي سخناني به بخشي از مشكلات شهر سنندج اشاره كرد و خواستار توجه استاندار براي رفع اين مسائل و معضلات شد.
در ابتداي اين جلسه هر كدام از اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج به معرفي خود پرداخته و در ادامه سيد غريب سجادي نيز به نمايندگي از اعضاي شورا به بيان ديدگاه هاي خود پرداخت.
 
 

شناسه خبر : 9933

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 6 =