خانه / جریانات تکفیری / حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست های داعش بسیج شده است

حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست های داعش بسیج شده است

وزیر دفاع با بیان اینکه هرجا که عملیات ضد تروریستی در آستانه موفقیت قرار می گیرد، آمریکا در صدد نجات تروریست ها برآمده، گفت: حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست های داعش بسیج شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه کمیته راهبردی دیپلماسی دفاعی این وزارتخانه طی سخنانی با اشاره به تحولات اخیر عراق و سوریه در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ایجاد و گسترش دامنه تروریسم و افراطی گرایی صرفاً برای صیانت از رژیم صهیونیستی و حفظ بی ثباتی و عدم بازگشت آرامش به منطقه و استمرار حضور سلطه طلبانه آنان طراحی شده است.
سردار دهقان افزود: آمریکا و متحدان منطقه ای و فرامنطقه ای آن از یک طرف شعار انسان دوستانه سر می دهد و از طرف دیگر با چراغ سبز نشان دادن به گروه های تروریستی مرتبط با خود مثل جبهه فتح الشام یا همان جبهه النصره مانع از خروج مردم از مناطق نظامی می شوند تا آنان مردم را به عنوان سپر انسانی قرار داده و عملیات ضد تروریستی ارتش سوریه را مختل و با این اقدام بقای تروریست ها را تضمین کنند. حقوق بشر آمریکایی برای نجات تروریست های داعش و جبهه النصره بسیج شده است.
وی گفت: البته این در حالی است که همواره یکی از دغدغه ها و اولویت های اصلی فرماندهان جبهه مقاومت، نجات مردم و فراهم کردن راه های خروج آنان از مناطق درگیری است و با این رویکرد بوده که تاکنون جان هزاران نفر از مردم بی دفاع را نجات داده اند.
سردار دهقان خاطر نشان کرد: هرجا که عملیات ضد تروریستی در آستانه موفقیت و پیروزی قرار می گیرد، آمریکا و متحدانش با مطرح کردن طرح های فریبکارانه آتش بس و اقدامات به اصطلاح صلح جویانه در صدد نجات تروریست ها و جلوگیری از فروپاشی و اضمحلال آنان بر آمده اند و برعکس هر جا که تروریست ها به جنایت و آدم کشی اقدام کرده اند نه تنها سکوت می کنند بلکه با حمایت های اطلاعاتی، لجستیکی، سیاسی و روانی زمینه را برای گسترش اقدامات ضد بشری آنان فراهم می کنند.
وزیر دفاع در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری گروه های تکفیری-تروریستی هشدار داده بود که شرارت های آنان غیر قابل پیش بینی بوده و نه تنها امنیت کشورهای منطقه بلکه امنیت جهانی را به مخاطره خواهند افکند و نظام سلطه با آگاهی از پیامدهای بحران آفرین و تنش زای این گروه های افراطی همچنان به حمایت های همه جانبه خود از آنان ادامه داد.
وی در پایان، برتوقف حمایت های آمریکا و متحدانش از تروریسم، کنار گذاشتن نقشه ی شوم و شیطانی تجزیه کشورهای منطقه از سوی آنان، شناسایی دولت های قانونی، کمک به آنان برای مبارزه با تروریسم و فراهم کردن باب گفتگوهای داخلی تأکید کرد و آن را از الزامات پایان دادن به این بحران برشمرد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۰۶۴۰۵ – چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۶

شناسه خبر : 2803

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 3 =