حمایت از هنرمندان در حد شعار باقی نماند  

فرماندار بیجار از هنرمندان به عنوان سرمایه‌های فرهنگی کشور یاد کرد و گفت: حمایت از هنرمندان نباید در حد شعار باقی بماند.
 

حمدالله کریمی در دیدار هنرمندان شهرستان بیجار با اشاره به لزوم حمایت از این قشر فرهیخته اظهار داشت: هنرمندان سرمایه‌های فرهنگی و ارزشمند ایران اسلامی هستند.
وی بر توجه و حل مشکلات پیشکسوتان هنر خصوصا هنرمندان بیجاری تأکید و خاطرنشان کرد: مسئولین با نگاه ویژه به این مقوله و رفع مشکلات پیشکسوتان عرصه هنر دین خود را به این قشر بی‌مدعا ادا کنند.
کریمی ضمن انتقاد از بی‌مهری به هنرمندان و عدم حمایت مسئولین به وضعیت معیشتی و رفاهی این قشر زحمت‌کش خواستار توجه ویژه به این سرمایه‌های ارزشمند شد.
فرماندار بیجار بار دیگر بر حمایت از هنرمندان شهرستان بیجار تأکید و تصریح کرد: نباید با برخی اقدامات، رفتارهای نامناسب و بی‌توجهی به هنرمندان شهرستان بیجار، زمینه دلخوری و دل‌زدگی آنها را در این عرصه فراهم کنیم.
به گفته وی، هنرمندان با ابزار هنر بخشی از دغدغه‌های مسئولان نظام را در امر خطیر ترویج و رونق سبک زندگی اصیل ایرانی  ‌اسلامی می‌توانند برطرف کنند.
فرماندار بیجار با حضور در منزل جمشید فرجوندفردا  عکاس نامی خطه فرهنگی کردستان و دیار گروس، ضمن تقدیر از درخشش وی در مسابقه سراسری عکس فوتکس که برگزیده این مسابقات شد از وی به عنوان سرمایه گرانبهای فرهنگ و هنر دیار گروس یاد کرد.
به گفته وی، فرجوندفردا عکاس برتر جهان اسلام از جمله هنرمندان نام‌آور و افتخارآفرین ایران و کردستان و دیار گروس است که همواره  با درخشش خود مایه افتخار کردستانی‌ها را فراهم ساخته و باید از تمامی زحمات وی به نحو احسنت تقدیر و حمایت ویژه‌ای به عمل آید.
در ادامه این دیدارها فرماندار بیجار از هنرمند توانمند تئاتر و تلویزیون علی نوربخش که متأسفانه چندی است در بستر بیماری به سر می‌برد ضمن دلجویی از وی، بر رفع مشکلات معیشتی این پیشکسوت هنر تاکید کرد و گفت: بی‌توجهی مسئولین به هنرمندان ظلم به هنر است.
فرماندار بیجار از زبان هنر به عنوان زبان گویای جامعه نام برد و گفت: علی نوربخش از نخبگان هنری این شهرستان است که باید تجارب و داشته‌های وی به جوانان و نوجوانان علاقمند به هنر انتقال داده شود.
شایان ذکر است علی نوربخش که سابقه بازیگری در سریال‌های تلویزیونی از جمله آژانس دوستی و هنرنمایی در صحنه‌های مختلف تئاتر را دارد، دو سال پیش بر اثر سقوط از ارتفاع 8 متری در محل کار دچار نقص عضو شده و هم اکنون در بستر بیماری است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *