حمایت نماینده کردستان(بیجار) از حذف یارانه 55 میلیون نفر

آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ سید محمد بیاتیان گفت: در صورتی که دولت حذف یارانه 55 میلیون نفر را اعلام کند مجلس نیز با آن موافقت خواهد کرد

 به نقل از ایلنا، اخیرا علی طیب نیا ،از تلاش دولت برای آزاد کردن 30 هزار میلیارد تومان از یارانه نقدی خبر داده است و این گفته نشان می دهد که دولت سعی دارد برای کاهش بدهی های معوق خود از تعهدات مالی خود بکاهد که یکی از این تعهدات مالی پرداخت یارانه نقدی 42 هزار میلیارد تومانی است.
 
سید محمد بیاتیان ، عضو کمیسیون صنایع، معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص مجوز مجلس برای حذف یارانه 55 میلیون نفر در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: در صورتی که دولت حذف یارانه 55 میلیون نفر را اعلام کند مجلس نیز با آن موافقت خواهد کرد.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این منابع مالی می‌تواند در فعالیت‌های عمرانی و پایه‌ای کشور به کار گرفته شود و تنها 30 میلیون نفر از افراد جامعه که نیازمند واقعی هستند و عموماً تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و.. قرار دارند از زیرمجموعه یارانه‌بگیران شوند.
 
بیاتیان افزود: مسلماً این منابع مالی می‌تواند به کسری بودجه دولت که حدود 16 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود کمک کند.
 
عضو کمیسیون صنایع، معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا امسال توفیقی در اجرای پروژه های عمرانی خواهیم داشت یا خیر؟ تصریح کرد: در صورتی که 6 هزار میلیارد تومان در پروژه‌های اجرایی صرفه‌جویی شود پروژه‌های عمرانی نسبت به سال گذشته گسترش خواهد یافت.
 
وی گفت: این در حالی است که در سال 93 منابع مالی به صورت قطره‌ چکانی به پروژه‌های عمرانی تخصیص یافت اما برای امسال برای پروژه‌های ملی تا 95 درصد و برای پروژه‌های استانی تا 80 درصد تخصیص منابع در نظر گرفته شده و امیدواریم نسبت به سال‌های 91 و 92 اوضاع بهتر شود.
تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۱۹

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *