خانه / سیاسی / حمله داعش به الرمادی عراق با خمپاره‌های شیمیایی

حمله داعش به الرمادی عراق با خمپاره‌های شیمیایی

گروه تروریستی داعش با خمپاره‌های مملو از گاز سمی کلر، شهر الرمادی استان الانبار عراق را گلوله‌باران کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، گروه تروریستی داعش شهر الرمادی استان الانبار عراق را با استفاده از خمپاره‌های پر شده از گاز سمی کلر، گلوله‌باران کرد.
شبکه تلویزیونی «العربیه»، این مطلب را به نقل از منابع وابسته به سرویس‌های امنیتی استان الانبار که شهر الرمادی مرکز اداری آن است، گزارش داده است.
به گفته این منابع، تروریست‌ها هنگام گلوله باران بعضی از محلات این شهر از خمپاره‌های دارای کلر استفاده کرده است و این اقدام باعث خفگی و مسمومیت نیروهای امنیتی مستقر در این شهر شده است.
در همین ارتباط، «فرحان محمد» عضو شورای استانداری الانبار اعلام کرد که عناصر داعش روز چهارشنبه برخی از مراکز امنیتی و مناطق مسکونی در شهر رمادی را با بمب های حاوی گاز کلر هدف قرار دادند.
وی در گفت‌وگو با «السومریه نیوز» تاکید کرد که شماری از شهروندان عراقی، بر اثر استنشاق این گاز سمی، دچار خفگی شدند و به بیمارستان انتقال یافتند. کلر ماده‌ای است که استفاده از آن سبب خفگی می‌شود و در جنگ جهانی اول به عنوان سلاح شیمیایی استفاده شده بود.
در حال حاضر درگیری های شدیدی در شهر رمادی و اطراف آن جریان دارد. تروریست‌ها تلاش می‌کنند این شهر را به محاصره خود در آورند و همین مساله منجر به فرار حدود ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان الرمادی شده است.

شناسه خبر : 15929

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =