حمله داعش به بزرگترین قبیله اهل سنت که بیعت نکرد

بزرگترین قبیله سنی ترکمن ها در تلعفر عراق به جرم خودداری از بیعت کردن با سرکرده تروریست های داعش مورد حمله قرار گرفت

بزرگترین قبیله سنی ترکمن ها در تلعفر عراق به جرم خودداری از بیعت کردن با سرکرده تروریست های داعش مورد حمله قرار گرفت.
به گزارش سرویس وب گردی پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از سایت خبر ترک، “حیدر علی چولاک” رئیس یکی از قبایل ترکمن در تلعفر گفت قبیله “علی بشار هالای بک العباسیین” بزرگترین قبیله سنی ترکمن ها در این شهر به جرم خودداری از بیعت با سرکرده تروریست های داعش مورد حمله قرار گرفته است.
بر این اساس حمله مذکور از سوی قبیله ای از ترکمن ها که اقدام به بیعت کرده است انجام گرفته و در درگیری مذکور دهها نفر کشته و مجروح شده اند.  
به گفته چولاک به دنبال این درگیری بسیاری از خانواده های ترکمن ناچار شده اند خانه های خود را رها کرده و به مناطق امن پناه ببرند. تلعفر واقع در جنوب شهر موصل از موقعیتی استراتژیک در منطقه شمال عراق برخوردار است و به همین دلیل مورد توجه ویژه تروریست های داعش قرار دارد.
شخصیتهای موثر اهل سنت عراق از شهرهای موصل، تکریت و الانبار و همچنین نمایندگان گروههای مسلح سنی طی روزهای اخیر دیدارهای متعددی درباره موضع گیری درباره اعلام خلافت اسلامی توسط داعش و افزایش نفوذ این گروه در عراق برگزار کرده اند.
بنابر گزارش های رسیده ، در پی انتشار بیانیه جدید ترویستهای تکفیری مبنی بر تشکیل خلافت اسلامی، نگرانی گروههای اهل سنت عراق درباره سرنوشت شان در این کشور افزایش پیدا کرده است.سایت کرد نور: نظرات خود را برای ما ارسال فرمایید.
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *