خانه / اجتماعی / حمله شبانه افراد ناشناس به «مرقد یک امام زاده» در سنندج + تصاویر

حمله شبانه افراد ناشناس به «مرقد یک امام زاده» در سنندج + تصاویر

مرقد مبارک حضرت مراد انصاری یکی از صحابه پیامبر اکرم(ص) در ۱۳ کیلومتری شهر سنندج مورد تعرض عده‌ای ناشناس قرار گرفت.

به گزارش فرهنگ نیوز، مرقد مبارک حضرت مراد انصاری (رض) یکی از صحابه پیامبر اکرم(ص) که در نزدیکی شهر سنندج قرار دارد مورد تعرض عده‌ای ناشناس قرار گرفته است که طی آن ضمن سوراخ کردن آرامگاه این اولیای الهی و سوزاندن چندین قرآن، صندوق امامزاده نیز به سرقت رفته است.

حضرت مراد انصاری یکی از هزاران صحابه گرانقدر و والا مقامی است که در خدمت رسول الله (ص) برای ارتقای شریعت محمدی و اعلای کلمه توحید هزاران کیلومتر راه را پیمودند و به ایران و مناطق آرندان برای جهاد فی سبیل الله تشریف آوردند تا پیمانی را که با رهبر دین و دنیایش بسته بود به اتمام برساند.
به گفته یکی از روستای آرندان، این تعرض در زمان بارندگی شدید در روز گذشته صورت گرفته و خسارت زیادی به امام‌زاده وارد شده است.
احمد احمدی افزود: نیروی انتظامی و اداره اوقاف در حال پیگیری و بررسی میزان خسارت و شناسایی افراد متعرض هستند.
سلمان روحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان نیز با بیان اینکه در حال پیگیری موضوع از طریق مراجع ذیربط هستیم، اظهار کرد: اینکه چه کسی و یا کسانی اقدام به این کار کرده‌اند معلوم نیست ولی شواهد نشان می‌دهد هدف اصلی آنها دزدی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات لازم از طریق اوقاف و پاسگاه روستای آرندان انجام گرفته و قطعا به زودی بانی این کار شناسایی و به صورت قانونی با آنها برخورد خواهد شد.
رئیس اوقاف شهرستان سنندج نیز در این باره می‌گوید؛ همکاران اوقاف برای بررسی کامل موضوع به محل اعزام شده‌اند و بعد از بررسی میزان خسارت وارد شده نسبت به بازسازی آن در کوتاه‌ترین زمان اقدام خواهیم کرد.
امجدی گفت: به منظور جلوگیری از تکرار اینگونه اتفاقات نیز در زمینه ایمن‌سازی و مجهز کردن امام‌زاده به امکانات لازم اقدام خواهد شد.
به گفته وی، مجهز کردن امام‌زاده به سیستم حفاظت از جمله دوربین مداربسته، استحکام‌بخشیدن به راه‌های نفوذ و غیره از برنامه‌های اوقاف خواهد بود.
وی با بیان اینکه در مجموع ۱۴ امام‌زاده در شهرستان سنندج وجود دارد که ۵ مورد آن بیشرین زائران را در طول سال دارد، اظهار کرد:  امام‌ زاده هاجر خاتون، پیرعمر، شیخ‌عبدالله کوسه از جمله امام‌زاده‌هایی هستند که بیشترین زائران را از بین این ۱۴ امام زاده جلیل قدر به خود اختصاص داده‌اند.
به گفته وی، در قالب طرح آرامش بهاری طی چند روز گذشته از سال جدید بیش از ۲۰ هزار زائر از اماکن زیارتی هاجرخاتون و قرآن نگل بازدید کرده‌اند.
گفتنی است مرقد حضرت مراد انصاری در نزدیکی روستای آرندان در ۱۳ کیلومتری شهر سنندج قرار گرفته که این صحابه بزرگ به روایتی نه کاملا دقیق همراه برادرش حضرت حسن انصاری فرزندان خلف حضرت ایوب انصاری هستند که هر سه به عنوان همسنگر و یار وفادار پیامبر در غزوات اسلام شهید شدند که به رسم شهادت صحابه در هر کجا که شهید شوند در همان مکان مدفون خواهند شد. ایشان هم به اتفاق برادرش حضرت حسن انصاری در اطراف آرندان شهید و مدفون هستند.

 

 

 

 

 
شناسه خبر : ۱۸۸۶۶۵

 لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6855

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =