خانه / سیاسی / حمله شیمیایی داعش در موصل ناکام ماند

حمله شیمیایی داعش در موصل ناکام ماند

یک منبع عراقی از ناکام ماندن تلاش تکفیری ها برای حمله شیمیایی در غرب موصل با هدف ایجاد سناریویی مشابه خان شیخون در سوریه پرده برداشت.

السومریه، یک منبع عراقی در موصل از خنثی سازی تلاش داعش برای حمله شیمیایی ضد نیروهای عراقی و فراریان از مناطق تحت اشغال داعش خبر داد.
این منبع بیان کرد: نیروهای امنیتی و هنگام پیشروی در محله الصحه در کرانه راست موصل شماری از داعشی ها را بازداشت کردند که مقادیری مواد سمی با خود داشتند.
به گفته این منبع عراقی این موادی که از داعشی ها کشف شده است در ساخت مواد منفجره و سلاح شیمیایی با هدف به کارگیری آن ضد نیروهای امنیتی و غیرنظامیانی که از مناطق تحت اشغال داعش به سوی مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی عراق حرکت می کنند، بوده است.
منبع عراقی بیان کرد: داعش قصد داشت در غرب موصل از سلاح شیمیایی استفاده کند و آن را به نیروهای عراقی نسبت دهد و افکار عمومی داخلی و بین المللی را فریب دهد تا پیروزی های نیروهای امنیتی را تحت الشعاع قرار دهد.
این منبع تاکید کرد: افراد بازداشت شده اعتراف کردند که این دستورات را از سرکرده های خود برای انجام عملیات شیمیایی در موصل گرفته اند تا سناریویی مشابه خان شیخون در سوریه را در موصل رقم بزنند. به این ترتیب که با حمله شیمیایی و تصویربرداری از آنها و مستندسازی در موصل سناریوی خان شیخون سوریه را تکرار کنند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۶۶۱۹۵ – یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۵:۵۴

شناسه خبر : 11837

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 2 =