حواشی انتخابات پارلمانی عراق در اقلیم کردستان  

آژانس خبری – تحلیلی زریان؛ پروسه رأی گیری و انتخابات مجلس عراق و شوراهای استانی در عراق همچنان ادامه دارد و در ساعات اولیه این انتخابات برخی حواشی آن ثبت شده که می توان آن را عجیب‌ترین حوادث انتخابات دانست.
 

همسرش همراهش نبود
به گزارش زریان به نقل از کردپرس، نیچروان بارزانی، رئیس دولت اقلیم کردستان عراق همزمان با گشایش درب مراکز اخذ رأی، این بار در مرکز اخذ رأی عمومی رأی خود را در صندوق انداخت و مانند گذشته به مرکز شناخته شده با نام وی آی پی اخذ رأی مراجعه نکرد.
مسئله‌ای که جای تأمل دارد این است که نبیله بارزانی، دختر مسعود بارزانی و همسر نیچروان بارزانی معاون رئیس حزب دموکرات کردستان عراق و نخست وزیر کابینه هشتم به مانند سالهای گذشته وی را همراهی نکرد.
 
همسران رهبران احزاب اسلامی آنها را همراهی کردند
به غیر از نوشیروان مصطفی، رهبر جنبش تغییر و نجم الدین کریم، استاندار کرکوک که با همسرانشان به پای صندوق‌ های اخذ رأی آمده بودند علی باپیر و دبیرکل اتحاد اسلامی نیز به همراه همسرانشان آراء خود را در صندوق ها انداختند.
 
رئیسی بدون محافظ
یوسف محمد صادق، رئیس جدید پارلمان اقلیم کردستان که اولین حضورش بعد از انتخاب وی در این سمت بود، امروز در شهر سلیمانیه و در جمع رأی دهندگان در انتظار ایستاد تا رأی خود را در صندوق بیاندازد. همان‌طور که انتظار می‌رفت هیچ محافظی وی را همراهی نمی کرد و افراد مسلح در کنارش نبودند.
 
 بارزانی… رأی دادن با تأخیر
متفاوت از انتخابات گذشته که در آن پروسه انتخابات با رأی مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان آغاز می شد این بار بارزانی بعد از گذشت بیش از دو ساعت از آغاز انتخابات در مرکز اخذ رأی واقع در شهرک مصیف بدون همراهی همسرش در پای صندوق اخذ رأی حاضر شد و هیچ اطهار نظری نکرد.
 
هنگام حضور در پای صندوق اخذ رأی اسلحه به دست داشت
هر چند با توجه به توصیه های کمیسیون عالی مستقل انتخابات مبنی بر ممنوعیت حمل سلاح در مراکز اخذ رأی با توجه به اطلاعات رسیده سرحد قادر، رئیس پلیس کرکوک و حومه با همراه داشتن اسلحه در پای صندوق اخذ رأی حاضر شده است.
 
مهر الکترونیکی برای افراد دیابتی عمل نمی کند
برخی از رسانه‌ها گفته اند که مهر الکترونیکی برای افرادی که دارای بیماری قند هستند عمل نمی کند و این خود بخشی بود که شهروندان را به علت عدم عملکرد دستگاه دچار شگفتی کرده بود.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *