حکایت سریال نون خ و ظرفیتی که از کرمانشاه دور شد / بهزاد خالوندی

“تجربه “نون خ” و کمرنگ شدن تصویر کرمانشاه در فصل سوم این سریال، بار دیگر نشان داد ما کرمانشاهی‌ها به دلایل مختلف توافق چندانی پیرامون منافع کلان استان نداریم و در فرصت‌سوزی‌ها استاد هستیم”.

 نمایش پررنگ ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری منطقه کرمانشاه در “نون خ۲” اتفاق بسیار خوبی بود که به معرفی داشته‌های این استان در سطح ملی و بسیار گسترده انجامید و امیدها را برای تداوم این تجربه شیرین زنده کرد. 

اما برخلاف انتظارها در فصل سوم “نون خ” به طرز آشکاری شاهد غیبت بسیار معنادار کرمانشاه و ظرفیت ها و پتانسیل‌های آن در این سریال هستیم. 
ریشه دور شدن فصای این سریال از کرمانشاه را باید در فصل دوم “نون خ” جستجو کرد و اتفاقات حاشیه‌ای که در زمان پخش این سریال رخ داد. 
عده زیادی به بهانه‌های مختلف، ساخته شدن این سریال در استان کرمانشاه و پیگیری‌ها و حمایت های  صورت گرفته توسط استاندار را به یاد انتقاد گرفتند و فضای عجیب و سنگینی در رسانه‌ها شکل گرفت. حاصل کار هم کمرنگ شدن ارتباطات با عوامل ساخت “نون خ” و دورشدن  این فرصت از کرمانشاه بود. 

الان هم که فضای فصل سوم “نون خ” و تیتراژ آن در فضایی غیر از کرمانشاه روایت می‌شود، یک آرامشی در فضای رسانه‌ای استان حکم فرما شده و دیگر خبری از انتقادها نیست. 

“نون خ” در کلیت یک سریال متوسط و معمولی است که ایرادهای مهمی بر آن وارد است ولی همین سریال یک تریبون سراسری و بسیار پربیننده در اختیار دارد که می‌تواند به راحتی نگاه مخاطبان پرشمار خود را به ظرفیت‌ها و جذابیت های گردشگری منطقه کرمانشاه جلب کند.
 
تجربه “نون خ” بار دیگر نشان داد ما کرمانشاهی‌ها به دلایل مختلف توافق چندانی پیرامون منافع کلان استان نداریم و در فرصت‌سوزی‌ها استاد هستیم. طبیعی است در این شرایط برون رفت کرمانشاه از توسعه نیافتگی مزمن و افتادن در مسیر توسعه پایدار بسیار مشکل است.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *