خانه / اجتماعی / حکایت سریال نون خ و ظرفیتی که از کرمانشاه دور شد / بهزاد خالوندی

حکایت سریال نون خ و ظرفیتی که از کرمانشاه دور شد / بهزاد خالوندی

“تجربه “نون خ” و کمرنگ شدن تصویر کرمانشاه در فصل سوم این سریال، بار دیگر نشان داد ما کرمانشاهی‌ها به دلایل مختلف توافق چندانی پیرامون منافع کلان استان نداریم و در فرصت‌سوزی‌ها استاد هستیم”.

 نمایش پررنگ ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری منطقه کرمانشاه در “نون خ۲” اتفاق بسیار خوبی بود که به معرفی داشته‌های این استان در سطح ملی و بسیار گسترده انجامید و امیدها را برای تداوم این تجربه شیرین زنده کرد. 

اما برخلاف انتظارها در فصل سوم “نون خ” به طرز آشکاری شاهد غیبت بسیار معنادار کرمانشاه و ظرفیت ها و پتانسیل‌های آن در این سریال هستیم. 
ریشه دور شدن فصای این سریال از کرمانشاه را باید در فصل دوم “نون خ” جستجو کرد و اتفاقات حاشیه‌ای که در زمان پخش این سریال رخ داد. 
عده زیادی به بهانه‌های مختلف، ساخته شدن این سریال در استان کرمانشاه و پیگیری‌ها و حمایت های  صورت گرفته توسط استاندار را به یاد انتقاد گرفتند و فضای عجیب و سنگینی در رسانه‌ها شکل گرفت. حاصل کار هم کمرنگ شدن ارتباطات با عوامل ساخت “نون خ” و دورشدن  این فرصت از کرمانشاه بود. 

الان هم که فضای فصل سوم “نون خ” و تیتراژ آن در فضایی غیر از کرمانشاه روایت می‌شود، یک آرامشی در فضای رسانه‌ای استان حکم فرما شده و دیگر خبری از انتقادها نیست. 

“نون خ” در کلیت یک سریال متوسط و معمولی است که ایرادهای مهمی بر آن وارد است ولی همین سریال یک تریبون سراسری و بسیار پربیننده در اختیار دارد که می‌تواند به راحتی نگاه مخاطبان پرشمار خود را به ظرفیت‌ها و جذابیت های گردشگری منطقه کرمانشاه جلب کند.
 
تجربه “نون خ” بار دیگر نشان داد ما کرمانشاهی‌ها به دلایل مختلف توافق چندانی پیرامون منافع کلان استان نداریم و در فرصت‌سوزی‌ها استاد هستیم. طبیعی است در این شرایط برون رفت کرمانشاه از توسعه نیافتگی مزمن و افتادن در مسیر توسعه پایدار بسیار مشکل است.

شناسه خبر : 24608

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =