حکم دادگاه فلسطین اشفالی درباره یک شهرک صادر شد کلنگ بر خانه اشغالگر/ نخستین تخریب شهرک صهیونیستی

سرانجام رژیم صهیونیستی مجبور به عقب نشینی از مواضع خود شد و دستور تخریب شهرک آمونا را صادر کرد. آمونا که در سال ۱۹۹۵بی مجوز رژیم صهیونیستی ساخته شد، از بزرگ ترین شهرک های غیرمجاز در کرانه باختری است که در زمین های خصوصی فلسطینیان بنا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه «لس آنجلس تایمز» نوشت دادگاه عالی (رژیم) اسرائیل، حکم تخریب شهرک آمونا را صادر کرد.
به نوشته شماره امروز(شنبه) این روزنامه آمریکایی، دادگاه عالی رژیم صهیونیستی در حکمی، به چند سال جنگ قانونی پایان و دستور داد شهرک آمونا در کرانه باختری ظرف دو سال تخریب شود و ساکنان آن که سیصد یهودی هستند به مکان دیگری منتقل شوند.
عاشر گرونیس، رئیس دیوان عالی دادگاه رژیم صهیونیستی، در این حکم اعلام کرد، تخریب این شهرک برای ساکنان آن دشوار و دردناک خواهد بود. با این حال، این مسئله نمی تواند موجب ساخت و سازهای غیر قانونی در زمین های خصوصی شود یا توجیهی برای اجرا نشدن قانون باشد.
شهرک آمونا که در سال 1995 بی مجوز صریح رژیم صهیونیستی ساخته شد، یکی از بزرگ ترین شهرک های غیرمجاز در کرانه باختری است که در زمین های خصوصی فلسطینیان بنا شد.
در سال 2008، گروهی از فلسطینیان که ادعای مالکیت این زمین ها را داشتند، با کمک یک سازمان حقوقی غیردولتی رژیم صهیونیستی  با نام «یش دین» به دادگاه های رژیم صهیونیستی شکایت کردند و خواستار تخریب آن و دریافت غرامت شدند.
با تشکیل دادگاه، رژیم صهیونیستی تصدیق کرد که ساخت این شهرک، غیر قانونی بوده است و باید تخریب شود.
رژیم صهیونیستی با خروج ساکنان این شهرک تا پایان سال 2012 موافقت کرد؛ اما بارها خواستار تمدید اجرای حکم شد، زیرا ادعا کرد بخش هایی از این منطقه را از مالکان فلسطینی آن خریداری کرده است.
با این حال، دادگاه بار دیگر حکم تخریب و جا به جایی ساکنان این شهرک را تا دو سال دیگر صادر کرد.
این حکم، سبب خشم ساکنان شهرک شد.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *