خانه / جریانات تکفیری / حیدر العبادی: پیروزی بر داعش نزدیک است

حیدر العبادی: پیروزی بر داعش نزدیک است

نخست وزیر عراق در دیدار با وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که نبرد آزادسازی موصل در تمامی محورها روند طبیعی خود را طی می کند و پیروزی بر گروه داعش نزدیک است.

الفرات نیوز، وزیر دفاع آمریکا در سفر به بغداد با نخست وزیر عراق دیدار و رایزنی کرد.
در همین راستا، دفتر «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق پس از دیدار با «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد: طرفین در این دیدار در خصوص روند عملیات آزادسازی موصل و پیروزی های نیروهای عراقی در عرصه نبرد و بازگرداندن ثبات به مناطق آزاد شده به همراه تسلیح و آموزش نیروهای عراقی رایزنی کردند.
نخست وزیر عراق در این دیدار تاکید کرد: نبرد آزادسازی موصل در تمامی محورها روند طبیعی خود را طی می کند و نیروهای ما به حفاظت از شهروندان متعهد هستند. پیروزی بر گروه تروریستی داعش نزدیک است.
از سوی دیگر اشتون کارتر نیز پیروزی نیروهای عراقی در عملیات موصل را تبریک گفت و افزود: آمریکا و جامعه جهانی از عراق در مبارزه با تروریسم و بازگردانی ثبات دبه مناطق آزاد شده حمایت می کند.
این در حالی است که روز شنبه منابع رسانه ای اعلام کردند که جنگنده های آمریکایی طی یک هفته گذشته و در جریان دو حمله هوایی به شهر موصل ۹۰ نظامی عراقی را کشته‌ اند و با این حال، مدعی هستند که این حملات، اشتباهی بوده است.
گفتنی است، پیشتر نیز آمریکایی ها مواضع ارتش عراق در شهر الرمادی و همچنین موصل را هدف قرار داده بودند. در کشورهای دیگری نظیر سوریه، افغانستان و پاکستان نیز، جنگنده های آمریکایی اقدام به بمباران مواضع نظامیان و غیر نظامیان می کنند و سپس منکر تعمدی بودن این حملات می شوند.

شناسهٔ خبر: ۳۸۴۷۵۶۳ – یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ – ۲۰:۰۶

شناسه خبر : 2575

این خبر رو هم ببینید

واکنش علی شمخانی به ساخت فیلم «بانوی بهشت»

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: سیاست‌های محور غربی، عبری و عربی ذیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =