خانواده داعش، برگ برنده لبنان در آزادی افسران ربوده شده

دولت لبنان می تواند از دستگیری همسر سابق و دختر سرکرده گروهک تروریستی داعش و خواهر یکی از سرکرده های گروهک تروریستی جبهه النصره و دو تروریست دیگر برای آزاد کردن ۱۸ نظامی ربوده شده لبنانی در منطقه عرسال لبنان استفاده کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از «المنار»، سجی الدلیمی، همسر سابق ابوبکر البغدادی، خواهر ابو ایوب العراقی، از سرکرده های گروهک تروریستی جبهه النصره نیز است.
آلاء العقیلی، همسر ابو علی چچنی، از فرماندهان جبهه النصره و عبدالله الرفاعی، رئیس شورای نظامی ارتش موسوم به ارتش آزاد سوریه، در منطقه قلمون در ریف دمشق از دیگر افراد دستگیر شده هستند.
برابر این گزارش، این 4 نفر در مذاکرات مربوط به نظامیان ربوده شده، در واقع برگ برنده هایی در دست دولت لبنان هستند. دولت لبنان عملا می تواند در پرونده مذاکراتش با داعش و جبهه النصره بازنگری کند.
منابع آگاه گفتند، دولت لبنان می تواند شرایط مذاکره را از موضع قدرت تحمیل کند. بازنگری در این پرونده به معنای آغاز تغییر در شیوه مذاکره است.
منابع امنیتی گفتند، الدلیمی برای مقاومت در برابر بازجویی آموزش دیده است و همین کار دریافت اطلاعات از وی را دشوار می کند.
اهمیت سجی الدلیمی فراتر از همسر البغدادی بودن یا خواهر ابو ایوب العراقی بودن است و رفت و آمدهای مکرر وی میان بیروت و شمال لبنان و عرسال لبنان نشانگر نقش امنیتی اوست.
از طرف دیگر، فرد فلسطینی دستگیر شده به همراه سجی الدلیمی نیز همسر اوست و الدلیمی از این فرد فلسطینی باردار است.
احتمالا این فلسطینی از اعضای گروه های تروریستی است و همین یک برگ برنده دیگری در دست دولت لبنان است.
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *