خبری که در کمتر از 24ساعت تکذیب شد؛ عضو کمیسیون بهداشت‌و درمان مجلس:از شنیدن خبر ممنوعیت حق فنی داروخانه‌ها شوکه شدم

قیمت داروها را هیئت مدیران و معاون اول رئیس جمهور بر اساس تعرفه های پزشکی تعیین می کنند و در واقع این پول حق داروساز است

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تیر ساعت 10:19
حق فنی داروخانه در ازای مشاوره پزشک داروساز بابت چگونگی مصرف دارو، مقدار مصرف و سایر اطلاعات داروست که در اختیار بیمار قرار می گیرد. در روز دوشنبه خبری منتشر شد با این عنوان: «دیوان عدالت اداری: ‌دریافت حق فنی در داروخانه ها از فردا ممنوع است!» هنوز به بیست و چهار ساعت نکشیده بود که این خبر با اطلاعیه رییس سازمان غذا و دارو تکذیب شد. بر همین اساس به سراغ یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان رفتیم و صحت یا کذب خبر را از وی جویا شدیم.
رسول خضری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در رابطه با خبری که 24 ساعت نشده لغو شد، در گفتگو با خبرنگار سرویس سلامت جوان خبرگزاری برنا گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت در ازای هر نسخه حداکثر 1600 تومان گرفته می شود و حداقل 900 تومان است که از مشتری گرفته می شود. البته اگر غیر از این و خدمت رسانی در کار نباشد، حذف می شود. این قیمت ها را هیئت مدیران و معاون اول رئیس جمهور بر اساس تعرفه های پزشکی تعیین می کنند و در واقع این پول حق داروساز است. من حتی از این خبر که گرفتن “حق فنی در داروخانه ها ممنوع است” شوکه شدم!
وی همچنین ادامه داد: در گذشته سازمان نظام پزشکی و شورای عالی بیمه سلامت ایران تعرفه گذاری می کردند، در واقع این پول حق کسی است که در ازای مشاوره داروهایی که آزمایشگاه و داروساز ارائه می دهد، توسط هیئت دولت مصوب شده و به ارگان ها ابلاغ می شود.
 
منبع: خبرگزاری برنا

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *