خانه / اجتماعی / خبری که در کمتر از ۲۴ساعت تکذیب شد؛ عضو کمیسیون بهداشت‌و درمان مجلس:از شنیدن خبر ممنوعیت حق فنی داروخانه‌ها شوکه شدم

خبری که در کمتر از ۲۴ساعت تکذیب شد؛ عضو کمیسیون بهداشت‌و درمان مجلس:از شنیدن خبر ممنوعیت حق فنی داروخانه‌ها شوکه شدم

قیمت داروها را هیئت مدیران و معاون اول رئیس جمهور بر اساس تعرفه های پزشکی تعیین می کنند و در واقع این پول حق داروساز است

۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۸ تیر ساعت ۱۰:۱۹
حق فنی داروخانه در ازای مشاوره پزشک داروساز بابت چگونگی مصرف دارو، مقدار مصرف و سایر اطلاعات داروست که در اختیار بیمار قرار می گیرد. در روز دوشنبه خبری منتشر شد با این عنوان: «دیوان عدالت اداری: ‌دریافت حق فنی در داروخانه ها از فردا ممنوع است!» هنوز به بیست و چهار ساعت نکشیده بود که این خبر با اطلاعیه رییس سازمان غذا و دارو تکذیب شد. بر همین اساس به سراغ یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان رفتیم و صحت یا کذب خبر را از وی جویا شدیم.
رسول خضری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در رابطه با خبری که ۲۴ ساعت نشده لغو شد، در گفتگو با خبرنگار سرویس سلامت جوان خبرگزاری برنا گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت در ازای هر نسخه حداکثر ۱۶۰۰ تومان گرفته می شود و حداقل ۹۰۰ تومان است که از مشتری گرفته می شود. البته اگر غیر از این و خدمت رسانی در کار نباشد، حذف می شود. این قیمت ها را هیئت مدیران و معاون اول رئیس جمهور بر اساس تعرفه های پزشکی تعیین می کنند و در واقع این پول حق داروساز است. من حتی از این خبر که گرفتن “حق فنی در داروخانه ها ممنوع است” شوکه شدم!
وی همچنین ادامه داد: در گذشته سازمان نظام پزشکی و شورای عالی بیمه سلامت ایران تعرفه گذاری می کردند، در واقع این پول حق کسی است که در ازای مشاوره داروهایی که آزمایشگاه و داروساز ارائه می دهد، توسط هیئت دولت مصوب شده و به ارگان ها ابلاغ می شود.
 
منبع: خبرگزاری برنا

شناسه خبر : 8829

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 8 =