خانه / اجتماعی / خبر خوش بانک مرکزی وام ازدواج ۱۰ میلیون شد

خبر خوش بانک مرکزی وام ازدواج ۱۰ میلیون شد

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: هر یک از زوج‌ های جوان به شرط خرید کالای ایرانی می‌ تواند ۱۰ میلیون تومان کالا خریداری کند

زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ۰۸:۵۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سید علی اصغر میرمحمد صادقی، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، هدف بخش اعتباری در سال ۹۴  را تمرکز بر تسهیلات خرد، تامین سرمایه در گردش و تسهیلات بنگاه های کوچک و متوسط عنوان کرد.
 
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی در زمینه روش صحیح اعطای تسهیلات خرد گفت: ابتدا بایستی متقاضیان واقعی شناسایی شوند و اهتمام داریم تسهیلات به قشرهای نیازمند جامعه برسد چون در گذشته گزارش‌ هایی از اعطای تسهیلات صوری در زمینه تسهیلات خرید خودرو و کالا وجود داشت.
 
میرمحمد‌صادقی با اشاره به جلسه ای که با نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان برگزار شده است، تصریح کرد: شیوه نامه‌ اجرای صحیح مصوبات، تدوین و حداکثر در هفته آینده به بانک ها ابلاغ می شود.
 
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی به هماهنگی های ایجاد شده با وزارت صنعت معدن و تجارت اشاره کرد و گفت:‌ ساز و کاری که وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی کرده به گونه‌ ای است که تسهیلات به کالاها و خودروهای تولید داخلی و مصرف کنندگان واقعی تعلق بگیرد.
 
وی با بیان اینکه سقف تسهیلات پرداختی برای وام خودرو ۱۵۰ میلیون ریال و ۶۰ درصد کل مبلغ خودروست، گفت: عملکرد بانک ها برای تحقق این اهداف برابر گزارش های ماهانه  آنها، رصد شده و با بانک هایی که عملکرد مناسبی نداشته باشند، برخورد خواهد شد. به طور کلی بانک ها بایستی در حل مشکلات متقاضیان واقعی عمل کنند.
 
میرمحمد‌صادقی مدت زمان بازپرداخت تسهیلات را ۳ تا ۵ ساله عنوان کرد و افزود: سود این تسهیلات در قالب عقود مبادله ای مصوب شورای پول و اعتبار ۲۱ درصد تعیین شده است.
 
وی با اشاره به‌ تدوین شیوه نامه تسهیلات خرید کالای زوجین گفت: زوجینی که تمایل به خرید کالا دارند، می توانند برابر قانون بودجه تسهیلاتی تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال (برای هر یک از زوجین) دریافت کنند.

شناسه خبر : 7729

این خبر رو هم ببینید

به بهانه انتصاب ماموستادکتر عبدالسلام کریمی بعنوان مشاور اقوام و مذاهب رئیس جمهور؛ هدیه دولت به اهل سنت در هفته وحدت

هفته وحدت یادگاری ماندگار از دوره زعامت حضرت امام خمینی (ره) می باشد که با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 7 =