خدشه‌دار کردن وحدت مسلمانان از حربه‌هاي اصلي دشمن براي مقابله با اسلام است  

امام جمعه دهگلان خدشه وارد كردن به وحدت و همدلي بين مسلمانان را يكي از اصلي ترين حربه هاي دشمن در راستاي مقابله با دین اسلام عنوان كرد.
 

ماموستا جمال جعفري ضمن تبريك آغاز هفته وحدت و مناسبت هاي مبارك ماه ربيع الاول اظهار داشت: وحدت و همدلي در بين مسلمانان يكي از نيازهاي اصلي امروز جامعه است چرا كه دشمن نيز با تمام توان در راستاي مقابله با وحدت اقدام مي كند و به همين دليل ما بايد همواره هوشياري و بصيرت خود را حفظ كرده و در مسير تحكيم پايه هاي وحدت اقدام كنيم.
وي ضمن تاكيد بر لزوم هوشياري و آگاهي مردم براي حفظ وحدت و همدلي بيان كرد: راهبردی‌ترین تهدید دشمنان علیه اسلام در مقطع حاضر ضربه وارد کردن به وحدت اسلامی است و مردم باید با هدایت علما در این زمینه هوشیار بوده و توطئه‌ها را ناکام بگذارند.
امام جمعه دهگلان با اشاره به اينكه، هفته وحدت یکی از مناسبت‌های ماه ربیع‌الاول است و برنامه‌های این هفته امسال باید با شکوهی خاص برگزار شود، گفت: حضور و مشاركت گسترده مردم در مناسبت هاي اين ماه مبارك از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.
وی گفت: راهبردی‌ترین تهدید دشمنان علیه اسلام در مقطع حاضر ضربه وارد کردن به وحدت اسلامی است و مردم باید با هدایت علما در این زمینه هوشیار بوده و توطئه‌ها را ناکام بگذارند. علما و روحانيون نقش بسيار مهمي در هدايت جامعه به سمت و سوي حفظ وحدت و همدلي در اختيار دارند.
امام جمعه دهگلان تصریح کرد: پیامبر خاتم(ص) در هنگام رحلت امتش را به عبادت خدا، تقوا و حفظ وحدت سفارش کرد بنابراین هرکس خود را مسلمان می‌داند باید به این توصیه‌ها عمل کند.
وی با اشاره به اينكه حضرت محمد(ص) محور وحدت و همدلي در بين مسلمانان جهان است، ادامه داد: نام و یاد پیامبر اکرم(ص) موجب آرامش قلب و جان انسان‌ها در جهان شده است و این نام و یاد تا روز قیامت در دل تمامی مؤمنان زنده و ماندگار است.
ماموستا جعفری با اشاره به اینکه در عظمت وجودی پیامبر(ص)، خداوند آیات زیادی را در کتاب آسمانی آورده است، افزود: خداوند با مبعوث کردن پیامبری از جنس خود مردم، راه رسیدن به سعادت و خوشبختی را برای انسان‌ها هموار کرد و امروز نيز ما وظيفه داريم در مسير اهداف و برنامه هاي دين مبين اسلام حركت كنيم.
وی ضمن تاكيد مجدد بر برگزاري جشن هاي ايام هفته وحدت و ماه ربيع الاول با حضور و مشاركت گسترده مردم براي نشان دادن وحدت و همدلي بيشتر در بين مسلمانان، گفت: با شروع ماه مبارک ربیع‌الاول جشن‌های مسلمانان آغاز می‌شود و همه موظف به رعایت شئونات اسلامی در هنگام برپایی مراسم شادی خود هستند.
امام جمعه دهگلان در پايان خواستار مشاركت و همكاري ادارات و سازمان هاي دولتي استان كردستان براي برگزاري جشن هاي هفته وحدت شد و بيان كرد: مردم از هيچ تلاشي براي برگزاري جشن هاي هفته وحدت دريغ نمي كنند و انتظار مي رود كه ادارات و سازمان هاي نيز در راستاي تسهيل در برگزاري جشن هاي اين ماه شرايط و زمينه هاي لازم را ايجاد كنند.
 
 
 

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *