خطیب جمعه تهران: ماه مبارک رمضان، ماه توبه است/مسلمانان قربانی تروریسم هستند/استکبار با تمام ابزار خود به جنگ اسلام آمده است

استکبارجهانی فکر می کند با کشتار و ترور مسلمانان می تواند جلوی نفوذ اسلام و انقلاب اسلامی را بگیرد

تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۲
ماه مبارک رمضان، ماه توبه است/مسلمانان قربانی تروریسم هستند/استکبار با تمام ابزار خود به جنگ اسلام آمده است
آیت الله موحدی کرمانی خطیب جمعه تهران در خطبه نخست نمازجمعه تهران که در محل مصلای تهران برگزار شد، نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه کرد و با اشاره به حدیث قدسی گفت: اگر تقوا داشته باشید فضای زندگی تان روشن و لغزش ها جبران می شود و سرانجام خداوند شما را می آمرزد.
وی گفت: پیش از هر چیز باید شاکر خداوند باشیم که به ما سلامتی عطا کرد تا بار دیگر ماه مبارک رمضان را درک کنیم.
خطیب جمعه تهران در ادامه ماه مبارک رمضان را ماه قیام به درگاه الهی دانست و گفت: در این ماه باید خضوع و خشوع داشته باشیم و خود را در محضر الهی ببینیم و با نماز به معراج برویم.
آیت الله موحدی کرمانی افزود: ماه مبارک رمضان، ماه برگشت است تا به اعمالی که در گذشته انجام داده ایم نگاهی بیفکنیم و از آن عبرت گیریم.
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، ماه توبه است به نمازگزاران توصیه کرد در این ماه مبارک زیاد توبه کنند.
وی همچنین ماه مبارک رمضان را ماه طهور دانست و به نمازگزاران و روزه گیران توصیه کرد تا در این ماه پربرکت از آلودگی ها پاک شوند .
آیت الله موحدی کرمانی در ادامه ماه رمضان را ماه نزول قرآن کریم دانست و با اشاره به لیله القدر به نمازگزاران توصیه کرد تا از برکات این ایام بهره مند شوند.
وی با اشاره به اجابت دعا گفت: اجابت دعا سنت خاصی دارد که از جمله آن، تمسک به ولایت و امام معصوم (ص) است. خطیب جمعه تهران افزود: در زمان غیبت امام معصوم (ع) به ولی فقیه عادل تمسک جویید که از این فقیه عادل و با فضیلت نور حاصل می شود و اگر ظاهر و باطن انسان مسلمان با ولایت فرق داشته باشد از نگاه شرع مقدس این فرد منافق است.
آیت الله موحدی کرمانی سپس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در باره بصیرت، به نمازگزاران توصیه کرد خود را به این فضیلت آراسته کنند که این فضیلت هم از راه دانش و علم و هم از طریق احسان و اعمال حسنه حاصل می شود.
خطیب نماز جمعه تهران در پایان آلوده شدن به حرافی و راه یافتن هر غلطی به دل و دیده را از عوامل دور شدن از بصیرت الهی دانست .
آیت الله موحدی کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز با اشاره به جنایت های گروه داعش در عراق این گروه را مزدوران استکبار جهانی خواند که برای مبارزه با اسلام در منطقه فعالیت می کنند.
وی با اشاره به اینکه استکبار با تمام ابزار خود به جنگ اسلام آمده است ، گفت : استکبارجهانی فکر می کند با کشتار و ترور مسلمانان می تواند جلوی نفوذ اسلام و انقلاب اسلامی را بگیرد
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه استکبار با ایادی خود در منطقه همچون گروه ضد انسانی داعش هیچ غلطی در سوریه و سایر کشورهای اسلامی از جمله عراق نمی تواند بکند و نخواهد توانست کاری را از پیش ببرد ، گفت : به یاری خدا ارتش عراق با کمک و حمایت مردم این کشور توانسته است این گروه آدمکش و جنایتکار را عقب رانده و تعداد زیادی از آنها را نابود کند و به یاری خدا در آینده نزدیک نیز آنها را ازعراق پاکسازی خواهد کرد.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه آنچه که امروز در عراق روی داده است ، نزاع شیعه و سنی نیست گفت: بلکه نزاع حمایت از انسان و کشتن انسانهاست.
وی همچنین از مرجعیت کشور عراق به خاطر صدور حکم جهاد که نقش موثری در پیشرفت عراق و توفیقات آنها در مقابله با گروه داعش داشته اند تشکر و قدردانی کرد.
آیت الله موحدی کرمانی نقش علمای اهل تسنن را در پیروزی های ارتش و ملت عراق بسیار مفید و موثر دانست.
خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به ادعای حامیان غربی تروریستهای داعش در حمایت از دموکراسی و در سوی دیگر حمایت آنها از گروه های خشن و تروریستی همچون داعش ؛ از مجامع بین المللی خواست کشتار مردم عراق توسط این گروهک تروریستی را به شدت محکوم کنند.
آیت الله موحدی کرمانی از سازمان کنفرانس اسلامی ، سازمان کشورهای غیرمتعهد ، اتحادیه عرب، مجمع عمومی سازمان ملل، شورای امنیت و همچنین سازمان های بشردوستانه خواست در موضوع کشتار مردم عراق توسط گروه ضد انسانی داعش وارد شوند و اقدامات آنها را محکوم و سازوکارهایی را برای نجات مردم بی گناه عراق از دست تروریستهای داعش اجرایی کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مسلمانان قربانی تروریسم هستند اما نظام سلطه و صهیونیسم سخن از اسلام هراسی دارند و سعی می کنند از اسلام چهره خشنی ارائه دهند ، گفت: نظام سلطه و رژیم صهیونیستی باید بدانند که ساختن چهره اسلام هراسی تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی و همچنین تمامی ادیان است.
وی گفت: استکبار جهانی و نظام سلطه در کشورهای اسلامی و منطقه به دنبال منابع نفتی و ایجاد بازارهایی برای فروش تجهیزات خود است که در این زمینه از مزدورانی به نام داعش نیز برای ایجاد ناامنی در کشورهای اسلامی استفاده می کند.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: به یاری خدا داعش در حال شکست است و ارتش و مردم عراق با کمال قدرت در مقام ریشه کنی آنها هستند.
آیت الله موحدی کرمانی همچنین از اهداف حامیان گروه ضد انسانی و اسلامی داعش را انحراف افکار عمومی جهان از جنایات اسرائیل در فلسطین و همچنین خط مقاومت دانست.
وی همچنین به تفرقه و اختلافات درونی داعش اشاره کرد و گفت: این گروه با نام اسلام چهره خشنی را از مسلمانان ارائه می دهد که هیچ مسلمانی آن را قبول ندارد و اسلام نیز با آن مخالف است و انشاءالله با تفرقه ای که در میان آنها افتاده است به زودی از بین خواهند رفت.
 
خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه بر لزوم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر معظم له تاکید کرد.
آیت الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از خطبه دوم نماز با اشاره به دیدارهای هفته جاری مقام معظم رهبری با مسئولان عالی قضایی ،خانواده شهدای هفتم تیر، قاریان و اساتید قران و نیز استادان دانشگاه های کشور محورهای بیانات ایشان را در موضوع های مختلف مورد تاکید قرار داد.
خطیب نماز جمعه تهران همچنین به بیانات مقام معظم رهبری با دیدار اساتید دانشگاه اشاره و در باره محور صحبتهای معظم له در خصوص اینکه تبدیل دانشگاه ها به باشگاه های سیاسی سم مهلکی به حرکتهای علمی کشور است و نیز غافل نشدن از دشمن در تمامی زمینه ها گفت: توجه به این فرمایشات می تواند جامعه ما را در بخش علمی و دانشگاهی به توفیقات بزرگی برساند.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *