خلیفه داعش برای “مکه” امیر تعیین کرد!

ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش، فردی را به عنوان امیر مکه مکرمه منصوب کرد. داعش براي حمله به عربستان برنامه ريزي کرده است.

به گزارش خبرگزاري تقريب (تنا) ابوعمرالتونسی سخنگوی داعش گفت: ابوبکر بغدادی رهبر داعش که هم اکنون در سوريه است چند نفر را به عنوان امیر برای مناطق مختلف همچون مدینه منوره و مکه مکرمه منصوب کرده است .
گروه تروریستی داعش پس از انتشار اين خبر تصاویری را از بیعت افراد سیاهپوش و نقابدار با امیر داعش در مکه منتشر کرد.
روزنامه البناء لبنان هم فاش کرد؛ داعش در صدد تصرف مکه و مدینه در عید قربان است.
اين روزنامه با اشاره به اینکه توانسته اطلاعاتی درباره طرح داعش برای حمله به عربستان به دست آورد، مي نويسد: داعش قصد دارد تاعيد قربان مدینه منوره و مکه مکرمه را تصرف کند. انتشار اين خبر توجه غرب و متحدانش را جلب کرده و به همین علت قرار است وزیران امور خارجه قطر، مصر، امارات و اردن در عربستان و به ریاست “سعود الفیصل” نشستي براي چگونگي اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با داعش برگزار کنند.
البناء گزارش داد: عربستان سعودی در این نشست از قطر مي خواهد که پرونده اطلاعاتی داعش را تحويل دهد و
هرگونه ارتباط و حمایت از این گروه را متوقف کند.
همچنين از اردن و مصر می‌خواهد که واحدهای امنیتی و نظامی ویژه مبارزه با تروریسم خود را به مکه و مدینه انتقال دهند و از امارات نيز می‌خواهد که تدابیر لازم را برای مقابله با حمایت مالی از داعش که از طریق بانک‌های این کشور صورت می‌پذیرد، اتخاذ کند.
این روزنامه لبنانی در بخش دیگری از گزارش خود نوشت: روزهای بین پنجم تا پانزدهم اکتبر که در عربستان تعطیلات عید قربان است، تاریخ خطر برای این کشور به شمار می‌رود.
صدها تن از عناصر داعش از ملیت‌های مختلف برای انتقال به این کشور تحت پوشش حج همانطوری‌که در گزارش‌ها آمده، آماده و باندهای مرتبط با القاعده در عربستان هم آماده تامین تسلیحات و سایر موارد لجستیکی برای این افراد هستند.
سایت خبری “پانوراما میدل ایست” هم اعلام کرد: این اقدام داعش، موجی از نگرانی را در عربستان در باره گسترش فعالیت گروه‌های جنایتکار به ویژه در سایه اوضاع شکننده سیاسی این کشور پس از مرگ ملک عبدالله، درپي داشته است.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *