خوشرو در اجلاس عمومی شورای امنیت: تحرکات تروریستی در جهان به ابعاد بی‌سابقه‌ای رسیده است

سفیر کشورمان در سازمان ملل متحد گفت: میزان تحرکات تروریستی در دنیای امروز به ابعاد بی‌سابقه‌ای رسیده و برای مبارزه با این تهدید نیاز است که اراده سیاسی جامعه بین‌المللی بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل روز پنجشنبه با شرکت در بحث عمومی شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع تهدید صلح و امنیت بین‌المللی در نتیجه اعمال تروریستی، مواضع جنبش عدم تعهد را در مورد تروریسم و راه‌های مبارزه با آن بیان کرد.
وی در این سخنرانی اظهار داشت: میزان تحرکات تروریستی در دنیای امروز به ابعاد بی‌سابقه‌ای رسیده است و برای مبارزه با این تهدید نیاز است که اراده سیاسی جامعه بین‌المللی بیش از پیش تقویت شود.
خوشرو گفت: تروریسم نقض آشکار حقوق بین‌الملل، حقوق بشردوستانه، حقوق بشر و حق حیات بشری و حق توسعه اقتصادی و اجتماعی است و پدیده تروریسم را نباید با هیچگونه دین، ملیت، تمدن و یا گروه و قومی همسان دانست و یا از این مفاهیم برای توجیه تروریسم و یا مقابله با تروریسم سود جست.
سفیر کشورمان در سازمان ملل متحد تأکید کرد: در عین حال مبارزه مشروع مردم تحت نظام‌های استعماری و اشغالگر برای کسب استقلال را نباید تروریسم خواند و جنبش عدم تعهد از همه کشورها می‌خواهد که به ابزارهای بین‌المللی مبارزه با تروریسم بپیوندند و بار دیگر بر لزوم وجود یک کنوانسیون جامع بین‌المللی در مبارزه با تروریسم تاکید می‌کند.
وی اظهار داشت: مبارزه با تروریسم باید با رعایت حقوق بین‌الملل بویژه احترام به حق حاکمیت، تمامیت ارضی و استقلال سیاسی همه کشورها صورت گیرد و جنبش عدم تعهد بار دیگر بر درخواست خود مبنی بر برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی در چارچوب سازمان ملل متحد با هدف تدوین اقدام جامعه بین‌المللی در مبارزه با تروریسم در کلیه اشکال آن و از جمله ریشه‌های آن تاکید می‌کند.

شناسهٔ خبر: 3599152 – جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ – ۱۳:۱۴
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *