خانه / اجتماعی / خیر کردستانی ۱۰ زندانی جرائم غیر عمد را از زندان آزاد کرد

خیر کردستانی ۱۰ زندانی جرائم غیر عمد را از زندان آزاد کرد

سنندج – یکی از خیران استان کردستان در آستانه سال نو در اقدامی خداپسندانه ۱۰ زندانی جرائم غیر عمد را آزاد کرد تا در این ایام این افراد به آغوش گرم خانواده های خود باز گردند.


روابط عمومی اداره کل زندان های کردستان، مدیرکل زندان های کردستان دراین رابطه گفت: این خیر که خواست نامی از او برده نشود با پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زمینه آزادی این تعداد زندانی را فراهم کرد.

اسحاق ابراهیمی  عنوان کرد: این فرد نیک اندیش پس از آشنایی با اهداف خیرخواهانه ستاد دیه و آسیب هایی که پیش روی زندانیان جرائم غیرعمد و خانواده های آنان است در محل این ستاد مردمی حضور یافت و بدهکاری مالی این زندانیان را پرداخت تا از حبس آزاد شوند.

وی با بیان اینکه این حس نیک اندیشی در میان شاکیان پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد نیز وجود دارد، اضافه کرد: در طول سال ۹۶ این افراد با گذشت و چشم پوشی از بیش از ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، زمینه آزادی بسیاری از زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد را فراهم کردند.

مدیرکل زندان های کردستان از آزادی ۲۶۵ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و اظهارداشت: این زندانیان بدلیل جرائمی همچون مهریه، نفقه، تصادف، حوادث کارگاهی و بدهکاری مالی در زندان هستند.

وی با اشاره به اینکه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ بیش از ۳۳ درصد رشد داشت، بیان کرد: تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان بیش از ۳۰۰ نفر است و برای آزادی این تعداد زندانی بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

وی خیرخواهی و نیکوکاری را از خصوصیات بارز مردم کردستان دانست و اضافه کرد: مردم و خیرین از حامیان اصلی ستاد دیه استان هستند که همواره با حضور موثر خود، موجبات دلگرمی افرادی که در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند را فراهم می کنند.

شناسه خبر : 21491

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =