خانه / اجتماعی / دادخواهی حادثه بمباران شیمیایی سردشت نباید مشمول زمان شود

دادخواهی حادثه بمباران شیمیایی سردشت نباید مشمول زمان شود

رییس قوه قضاییه بیان کرد: دادخواهی در حادثه بمباران شیمیایی سردشت نباید مشمول زمان بشود و حامیان صدام به خصوص اروپایی‌ها که بمب های مختلف را در اختیار این کشور بعثی قرار دادند، باید محکوم بشوند.

به گزارش کردپرس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در دیدار با خانواده‌های جانبازان شیمیایی سردشت در ارومیه با اشاره به جنایت های صورت گرفته در دوران دفاع مقدس با همکاری کشورهای غربی و رژیم صدام به ویژه در حوزه بمباران های شیمیایی، گفت: کشورهای غربی، متهم اصلی دادگاه حقوق بشر در دنیا هستند.

او افزود: ما امروز در جایگاه مدعی حقوق انسان و بشر هستیم و غرب در جایگاه متهم، که چگونه بی رحمانه مردم را در سردشت، دیگر نقاط ایران و حتی کردستان عراق با سلاح شیمیایی کشتند.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای به خانواده شهدا دارند و مسوولان باید دیدگاه ویژه ای نسبت به خانواده شهدا داشته باشند. 

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری قبل از این شرایط کرونایی در برنامه های کاری خودشان، برنامه دیدار با خانواده شهدا داشتند که نشان دهنده توجه به جایگاه شهید و شهادت در نظام اسلامی است.

حجت الاسلام رییسی تاکید کرد: باید به صورت ویژه نیازهای دارویی و درمانی جانبازان شیمیایی تامین شود در حالی که متاسفانه این مدعیان حقوق بشر غربی حتی اجازه نمی دهند دارو های مورد نیاز این عزیزان وارد کشور بشود.

شناسه خبر : 24540

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =